RODZIC jako latarnia morska. Jakiego przewodnictwa potrzebują dziś dzieci by być silne i zdrowe?

Więcej

13 stycznia 2020 17:00 - 19:00

Gdańsk

ul. Gdyńskich Kosynierów 11, domofon 2 (około 2 min od „Zieleniaka”)

58 341 79 15

Ten cykl seminariów inspirujących jest dla Kobiet, które chcą dowiedzieć się jak ze spokojem, pewnością i satysfakcją wspierać i prowadzić dzieci. Spotkania wniosą wiele wartościowych informacji o dziecku, o jego wewnętrznym świecie i o tym, jak dziecko odbiera świat zewnętrzny dzięki czemu Mamy będą mogły pomóc dzieciom w sytuacjach trudnych, np. wycofania czy odrzucenia, zachowań definiowanych jako agresywne, trudności w nauce czy trudnej sytuacji w domu, a także w konflikcie rówieśniczym. Seminarium jest oparte na metodach opracowanych przez Jespera Juula, uznanego autorytetu w dziedzinie wychowania i edukacji.

Powiemy też sobie jak dbać o siebie, swoje uczucia i potrzeby by czuć radość z bycia sobą w relacji z dzieckiem, jak nie być bezsilnym wobec postawy dziecka, jak budować swój autorytet w oparciu o wzajemny szacunek i relację w równej godności.

Seminaria dostarczają sprawdzonej wiedzy związanej z danym tematem oraz uniwersalnymi wartościami Juula: autentyczność, odpowiedzialność, współdziałanie, integralność, równa godność, przywództwo, autorytet osobisty, pokazują cenne zależności i pozwalają znaleźć odpowiedzi w poniższych zagadnieniach:

  • Co jest istotą budowania relacji w szkole, jak wielką wartość ma relacja i jaki jest jej wpływ na jakość życia wszystkich osób w placówce.
  • Mądre przywództwo, równa godność oraz komunikaty sprzyjające budowaniu relacji, dialogu, integralności i poczucia własnej wartości.
  • Działanie i zachowanie pod wpływem stresu.
  • Jak dorosły może dbać o siebie i swoje emocje oraz prowadzić dzieci przez ich emocje i sytuacje, szczególnie te trudne. 

Miejsce: fundacja CPK Gdańsk, ul. Gdyńskich Kosynierów 11
Termin:
13.01.2020
Godzina:
17:00-19:00

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Seminarium prowadzi: Kornelia Stawicka – Zielenkiewicz, Certyfikowany Trener Familylab Assossiation i Familylab Polska, organizacji stworzonej przez Jespera Juula by wspierać rodziców i profesjonalistów pracujących z dziećmi. Nauczyciel, metodyk, rodzic, mediator. Trener wspierający nauczycieli i rodziców w ich rozwoju i codziennej relacji z dzieckiem. Z edukacją związana od 20 lat. Na co dzień prowadzi warsztaty oraz wspiera placówki tradycyjne i alternatywne, pracując z Dyrekcją, Kadrą, Rodzicami.

Przeczytajcie jej “osobiste doświadczenia” z Jesperem Juulem:

Moment, gdy zostałam mamą stał się początkiem mojej własnej drogi i przygody do poznawania siebie i szukania rozwiązań najlepszych dla mnie i dla mojej rodziny. Z kolei, prowadząc szkoły i przygotowując nauczycieli do pracy z dziećmi oraz wspierając rodziców, widziałam jak wiele potrzebuje każdy z nas by czuć się dobrze, pewnie i spokojnie w tym, co robi.

Za sprawą Jespera Juula mój obraz relacji w rodzinie i edukacji stał się całością. Wiem, jak ważna jest relacja oparta na równej godności, na autentyczności i mądrym przywództwie. Dziś ta wiedza w połączeniu z moimi doświadczeniami pozwala mi wspierać nauczycieli i rodziców w ich rozwoju i codziennej relacji z dzieckiem. 

Będąc trenerem Family Lab i prowadząc seminaria widzę, jak ludzie odkrywają siebie i odnajdują to, co dla nich ważne. Uczestnicy mówią, że na naszych spotkaniach dostają wiele praktycznych inspiracji z codziennego życia, które pozwalają im przekładać treści na codzienne relacje, by spokojniej i radośniej, i świadomiej żyć w związku, w rodzinie, w szkole …