WKRÓTCE NOWY TERMIN // Kurator: przyjaciel czy wróg?

Więcej

16 marca 2020 17:30 - 19:30

Informujemy, że w związku z zagrożeniem koronawirusem w dniach 12-26 marca 2020 odwołujemy wszystkie grupowe zajęcia, grupy wsparcia, a także warsztaty w ramach Akademii Mocy Kobiet we wszystkich oddziałach.

O dalszych krokach i nowych terminach będziemy na bieżąco informować.

Akademia Mocy Kobiet zaprasza na spotkanie z kuratorką rodzinną pt. „Kurator: przyjaciel czy wróg?”

📆 KIEDY: 16 marca, godziny: 17.30-19.30
🏠 GDZIE: Fundacja Centrum Praw Kobiet, ul. Piękna 66A lokal 10, 5 piętro, Warszawa

W trakcie spotkania dowiesz się:
• Jaka jest rola i zadania kuratora sądowego ds. rodzinnych i nieletnich?
• Jakiej pomocy i w jakim zakresie możesz oczekiwać od kuratora rodzinnego?
• Jakie są obowiązki i uprawnieniach kuratorów, między innymi w jakich godzinach ma prawo odwiedzać rodzinę w miejscu zamieszkania?, jakich może żądać informacji i wyjaśnień?
• Jakie są różnice w kompetencjach kuratora zawodowego i społecznego?
• Co możesz zrobić jeśli masz zastrzeżenia do pracy kuratora?

🛒ZAPISY: na adres e-mail z podaniem nazwy warsztatu i daty: warsztaty_szkolenia@cpk.org.pl lub telefonicznie: 22-622-25-17. Prosimy o podanie swojego numeru tel. kontaktowego.

Prowadzenie: płk SW Anna Osowska-Rembecka, doktorantka na Wydziale Zarządzania i Dowodzenia w Akademii Sztuki Wojennej, kuratorka społeczna w VI Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego dla miasta st. Warszawy – działająca czynnie od 24 lat.
Wykładowczyni w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej Warszawie oraz w Pedagogium Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie. Członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet – działaczka społeczna. Współautorka przewodników dotyczących przemocy w domu i w pracy.