Lustra” – spektakl grupy teatralnej działającej przy CPK

Więcej

12 grudnia 2018 18:00 - 20:00

Akademia Mocy Kobiet prowadzona przez Centrum Praw Kobiet zaprasza na bezpłatny spektakl „LUSTRA” przygotowany przez grupę teatralną działającą przy CPK.

• Kiedy: 12 grudnia 18.00-20.00
• Gdzie: Klubokawiarnia Pożyteczna, Nowy Świat 58, 00-363 Warszawa

Animatorki Kobiecego Ośrodka Teatralnego działającego przy Centrum Praw Kobiet teatr rozumieją bardzo wszechstronne. Jest on miejscem spotkania, środkiem komunikacji, a także sposobem na rozwój i terapię. Kobiety przychodzące do KOT-a nie tylko uczą się podstaw sztuki aktorskiej, lecz także przekraczają własne ograniczania. Część zespołu to beneficjenki Centrum Praw Kobiet.

Tym, co wyróżnia spektakle grupy teatralnej działającej przy Centrum Praw Kobiet jest fakt, że aktorki nie tylko grają, lecz przede wszystkim dzielą się osobistymi doświadczeniami. Scenariusze pisane w oparciu o ich opowieści. Tym razem próbują odpowiedzieć na pytanie: „Kto patrzy na mnie z lustra?”. Zastanawiają się nad kobiecą tożsamością oraz kulturowymi, społecznymi i religijnymi ograniczeniami wyznaczającymi status kobiety. Dzielą się egzystencjalnymi rozterkami, własnym „być albo nie być”.

Ważnym elementem spektaklu jest muzyka wykonywana na żywo. Piosenki komentują, posuwają akcję, przeprowadzają widza przez różne etapy egzystencji kobiety.

Scenariusz: – Dagna Ślepowrońska

Muzyka: Katarzyna Szurman

Reżyseria: Dagna Ślepowrońska, Monika Perdjon

Ruch sceniczny: Emilia Potocka

Warsztaty aktorskie: Monika Perdion

Występują:

Katarzyna Bereda

Miranda Muszyńska

Beata Miszczuk

Monika Michalczewska

Bogna Okońska

Emilia Potocka

Monika Perdjon

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzanie obecności tel. 226222517 lub mail. warsztaty_szkolenia@cpk.org.pl

Dagna Ślepowrońska – pisarka i psychoterapeutka. Wydała cztery tomiki poezji i ok. trzydziestu książek dla dzieci. Ważną część jej twórczości stanowią sztuki teatralne. Jej debiut dramaturgiczny opublikował Dialog. Sztuka czytana była w Dusseldorfie w 2000 roku, w Teatrze Polskim w Poznaniu w 2001 roku oraz w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu w 2002 roku. W języku niemieckim została wydana w „Antologie Polnischer Dramen der Gegenwart” w 2000 r.1 Światowa prapremiera sztuki odbyła się w Teatro Caprile w Wiedniu w 2004 roku. Jej sztuki wystawiane były w warszawskim teatrze „Lalka” i Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. W latach 90-tych współpracowała z Teatrem Polskiego Radia. Integruje psychoterapię i sztukę, prowadząc, od 2005 teatr terapeutyczny przy Centrum Praw Kobiet w Warszawie. Stworzyła metodę Teatru Obrzędowego. . Polega ona na 9-miesięcznej terapii grupowej, prowadzonej z wykorzystaniem treningu aktora, zakończonej spektaklem- obrzędem przejścia. Lustra są jedenastym spektaklem zrealizowanym przez nią we współpracy z Centrum Praw Kobiet

Monika Perdjon ukończyła Studio Teatralne w Warszawie, Uniwersytet Warszawski (Filologia dla mediów i Animacja Kultury), Studium Coacha Biznesu, Coaching grupowy i zespołowy, oraz wiele szkoleń psychologicznych m.in. na SWPS. Jeste członkiem Stowarzyszenia Praktyków Dramy Stop-Klatka. Od 13 lat gra w teatrach i serialach. Obecnie dzieli się swoim doświadczeniem z klientami coachingowymi. Pomaga poznać własne emocje, świadomie wchodzić w relacje i otwarcie się komunikować. W tym celu łączę proces coachingowy z dramą stosowaną. Utworzyła autorską metodę rozwoju DramaCoaching. Współpracuje z Centrum Praw Kobiet, Stowarzyszeniem Drama Point publikuje artykuły na portalu magazynu Zwierciadło.

Katarzyna Szurman -muzyczka, skrzypaczka i harmonistka, liderka kapeli Czarne Motyle. W latach 1997–2002 członkini zespołu Kapela Ze Wsi Warszawa. Współpracowała z Teatrem Scena Lubelska 30/32, tworząc muzykę do przedstawień „Czarna Mańka Królowa Przedmieścia” i „Wiech na 102”. Współpracowała także z Centrum Praw Kobiet jako autorka muzyki do spektakli antyprzemocowych: „Pasja”, „Strachy”, „Ballada o słodkiej Dafne”, „Annuszka znów rozlała olej!”, „Karmnik”, „Kotek i myszka”. Od 2007 r. członkini stowarzyszenia na rzecz polskiej kultury tradycyjnej „Dom Tańca”. Autorka i reżyserka przedstawienia „O żeglarzu, co żegluje do morza”, kolekcjonerka antycznych i tradycyjnych zabawek. Od 2011 gra w zespole etnojazzowym Śliczne Goździki. Współtwórczyni projektu dla tegoż zespołu „Pieśni o Roślinach i Zwierzętach” czyli pieśni tradycyjnych ze zbiorów Oskara Kolberga, poddanych nowym adaptacjom tekstowym oraz współczesnym aranżacjom muzycznym. Na co dzień prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci, oparte na tradycyjnych pieśniach, tańcach, zabawach, bajkach oraz zajęcia rytmiczne.

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii