ON-LINE! Sztuka wątku – jak tworzyć dobre komunikaty? // warsztat

Więcej

27 listopada 2020 17:00 - 20:00

Jak dobrze i skutecznie budować komunikaty akceptowane przez innych? Jak dobrze „tkać” rozmowę, nie gubiąc wątku i dbając o potrzeby swoje i swojego rozmówcy? Jak uzyskać efekt finalny w postaci dobrze „skrojonego” komunikatu, który usatysfakcjonuje oboje rozmówców?

W codziennym życiu, ciągłej „bieżączce” zdarza się nam gubić wątki, łączące nas połączenia, nitki komunikacji. Rwie się nasz dialog, zamieniając się w monolog. Zamiast słuchać – doradzamy, oceniamy – nie skupiamy się na tym, co ważne w rozmowie.

Warsztat oparty jest na „Metodzie sześciu kroków porozumienia” , opracowanej  przez Wiliama Ury. Pomaga oswoić swoje emocje, nazwać potrzeby, zaakceptować to, co nam się przytrafia i budować dobre relacje z innymi, nawet jeżeli na pierwszy rzut oka wszystko nas różni.

Dzięki poznaniu metody 6 kroków, uczestniczki poznają zasady prowadzenia trudnych rozmów w życiu codziennym, zasady komunikacji i zasady tworzenia efektywnego dialogu. Dowiedzą się jak rozwiązywać konflikty przy równoczesnym dbaniu o swoje potrzeby.

W trakcie warsztatu uczestniczki będą miały możliwość poznać różne techniki komunikacyjne i sprawdzić jak praktycznie wykorzystać je w życiu codziennym.

Dla kogo – warsztat skierowany do każdego, kto chce popracować nad dobrą komunikacją, poznać swoje potrzeby i potrzeby innych, dla tych, które czują, że warto rozmawiać ☺

Kiedy: 27 listopada, godz. 17.00 – 20.00

Czas trwania – 3 godz.

Lokalizacjawarsztat online, na platformie ZOOM – link zostanie przesłany do zapisanych osób mailem

Zapisy: katarzyna.kaniewska@cpk.org.pl, ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Prowadząca – Magda Bellwon

Mediatorka, trenerka. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego Wydziału Prawa i Administracji, kierunek prawo. Od 2007 roku działa jako praktykujący mediator. Mediuje w sprawach gospodarczych, pracowniczych, cywilnych oraz rodzinnych. Jest mediatorką wpisaną na listę stałych mediatorów przy Prezesie Sądu Okręgowego w Gdańsku. Stworzyła „Szkołę mediacji i doskonalenia umiejętności mediacyjnych”. Od 2019 roku członek zarządu Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. Absolwentka Akademi Rozwoju Umiejętności Trenerskich na SWPS, trenerka mediacji rodzinnych Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych oraz certyfikowana trenerka metody Action Learning. Mama dwóch nastolatków, z którymi mediowanie to wyzwanie.

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii