WARSZTAT MO(je)C(iało) należy do mnie. Warsztaty z wyznaczania granic dla nastolatek / CPK GDAŃSK

Więcej

12 października 2019 10:00

Kluczową kwestią w upowszechnianiu praw kobiet oraz w przeciwdziałaniu i reagowaniu na przemoc i dyskryminację jest świadomość przysługujących nam praw, znajomość własnych granic oraz sposobów na reagowanie na ich przekraczanie ze strony otoczenia. Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku zaprasza na bezpłatny warsztat dla dziewczyn w wieku 15-19 lat poświęcony wyznaczaniu granic własnej cielesności, dojrzałości psychoseksualnej i omówieniu kwestii zgody/consent. Warsztat organizowany jest w ramach projektu CPK w Gdańsku „W stronę równości – przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć”.

Kiedy: sobota, 12 października, godz.: 10:00-16:00.
Miejsce: Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku, ul. Gdyńskich Kosynierów 11, 80-866 Gdańsk (I piętro, sala konferencyjna).
Prowadzenie: psycholożki i edukatorki seksualne Magdalena Nowacka i Marta Typa
Liczba miejsc: 8-15 dziewczyn w wieku 15-19 lat.
Udział bezpłatny!
Obowiązują zapisy! Na zgłoszenia czekamy do 6 października 2019 do końca dnia.

Cele:
• Zwiększenie wiedzy na temat własnych praw seksualnych i praw obywatelskich.
• Zwiększenie wiedzy na temat własnego poczucia granic oraz granic innych osób.
• Wzmocnienie asertywności w komunikacji, również w relacjach intymnych.
• Rozwinięcie umiejętności dbania o swoje granice.
• Poznanie modeli rozwoju psychoseksualnego kobiet.
• Zwrócenie uwagi na bezpieczną seksualność będącą rezultatem obopólnej zgody partnerów.

Program warsztatu:
Blok I – Stereotypy i mity dotyczące przemocy seksualnej.
Blok II – Różne formy przemocy seksualnej.
Blok III – Wyznaczanie granic i asertywna komunikacja w relacjach.

Zapisy:
// Aby zapisać się na warsztat należy wypełnić formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/PBNrqQEXvV8uZLqy8
// Jeśli osoba chętna do udziału nie ma możliwości wypełnienia formularza przez Internet, to może zapisać się na warsztat pisząc na adres e-mail: cpkgdansk@gmail.com, dzwoniąc pod numer tel. 58 341 79 15, lub zapisując się osobiście w biurze CPK Gdańsk w godzinach otwarcia oddziału (od poniedziałku do czwartku od godz 10:00 do 18:00 i w piątki od godz. 10:00 do 15:00).
// O udziale w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń.
// Na zgłoszenia czekamy do 6 października 2019 r., do końca dnia.
// Wypełnienie formularza jest pierwszym krokiem zapisów na warsztat. Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy informację o wpisie na listę podstawową lub rezerwową – w zależności od liczby zgłoszeń i wolnych miejsc. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają najpóźniej do dnia 9 października 2019 roku.

Prowadzące warsztat:
Magdalena Nowacka – absolwentka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim (2018), psycholożka w Centrum Praw Kobiet – oddział w Gdańsku, asystentka środowiskowa w Stowarzyszeniu na rzecz Osób w Kryzysie “Przyjazna Dłoń” oraz badaczka w fundacji Otwarte Idee. Studentka seksuologii klinicznej na SWPS i certyfikowana edukatorka seksualna. Ukończyła I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu. Od 2018 roku prowadzi grupę wsparcia dla osób transpłciowych oraz dla osób bliskich z ramienia organizacji Tolerado.

Marta Typa – Konsultantka ds. wsparcia psychologicznego w Centrum Pracy Socjalnej nr 3 w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Magister psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Psycholożka Fundacji Centrum Praw Kobiet , Specjalistka ds. Wsparcia w ramach Gdańskiego Centrum Równego Traktowania (GCRT). Certyfikowana Edukatorka Seksualna, Liderka Treningu Family Connections PTDBT, obecnie szkoląca się w nurcie poznawczo-behawioralnym w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Pytania organizacyjne można kierować do koordynatorki projektu Magdaleny Nowackiej (magdalena.nowacka@cpk.org.pl).

*W przypadku nie zgłoszenia się wystarczającej liczby uczestniczek, zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu.

Organizatorki: Fundacja Centrum Praw Kobiet – Oddział Gdańsk
Warsztat jest częścią projektu „W stronę równości – przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć”, dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii