Warsztaty graficzne – praca z emocjami

Więcej

14 maja 2019 17:00 - 20:00

Akademia Mocy Kobiet prowadzona przez Centrum Praw Kobiet wraz z Ewą Machnio, scenografką i kostiumolożką zapraszają na warsztaty graficzne, podczas których będzie można poznać nowe sposoby pracy z emocjami – poprzez sztukę.

„Na warsztatach spróbujemy okiełznać słowo. Słowo, które wybierzesz może być bolące, niedające spokoju, karzące, niesprawiedliwe ale też może dające ukojenie lub nadzieję. Wybór słów, z którymi chcesz się zmierzyć podczas warsztatu należy do Ciebie. Ja wesprę prasą drukarską, doświadczeniem i pokażę mój sposób radzenia sobie z emocjami. Warsztat jest następstwem moich doświadczeń w pracy artystycznej, której inspiracją był Raport o orzecznictwie wobec kobiet, wydany przez Centrum Praw Kobiet. Podczas warsztatu pokażę również swoje prace graficzne wykonane techniką litografii. Opowiem o idei i procesie zapominania, wymazywania, oczyszczenia, jaki wypełnił wiele dni mojej pracy z kamieniem litograficznym” E. Machnio
Warsztaty będą się składać z dwóch 3-godzinnych sesji, które odbędą się w d. 14 i 21 maja 2019, w godz. 17-20.
Warsztaty poprzedzi spotkanie przygotowawcze w dn. 7 maja 2019, w godz. 18.00-19.00, podczas których prowadząca omówi z uczestniczkami przygotowanie do warsztatów.
Liczba miejsc mocno ograniczona 10 osób.
Podsumowując:

? KIEDY: 7 maja 2019, godz. 18.00-19.00, 14 maja 2019, godz. 17.00 – 20.00 oraz 21 maja 2019 godz. 17.00-20.00

? GDZIE: Fundacja Centrum Praw Kobiet, ul. Piękna 66A lokal 10, 5 piętro, Warszawa

?ZAPISY: na adres e-mail z podaniem nazwy warsztatu i daty: warsztaty_szkolenia@cpk.org.pl lub telefonicznie: 226222517. Prosimy o podanie swojego numeru tel. kontaktowego.

O Ewie Machnio (jej własnymi słowami):

Koncentruję swoje działania na poszukiwaniu nowej przestrzeni na styku życia codziennego, teatru i sztuki performance.
Tworzę sztukę zaangażowaną społecznie, w której centrum zawsze jest człowiek i jego relacja z otoczeniem.

Pracowałam z osobami marginalizowanymi, z ludźmi zmagającymi się z przeciwnościami losu, ludźmi na marginesie prawa lub poza prawem. Z uchodźcami (kilka projektów w obozach dla uchodźców), osobami z niepełnosprawnością intelektualną, młodzieżą z zespołem Downa i autyzmem, osobami głuchymi, niewidomymi, osobami cierpiącymi na zaburzenia psychiczne oraz po kryzysie psychicznym. Ich historie, postawa, odwaga są często inspiracją dla mnie i mojej pracy. Pracuję zarówno z amatorami, osobami niezwiązanymi ze sztuką w żaden sposób, a także z profesjonalistami.

Obecnie, prowadzę badania w obszarze zaburzeń widzenia, które są tematem mojego doktoratu na Wydziale Malarstwa. Interesują mnie biologiczne, neurologiczne przyczyny zaburzeń, podobnie jak te związane z naturą, powodujące złudzenia optyczne, takie jak powidoki, iluzje i miraże.

W swojej pracy wykorzystuję różnorodne media, w tym malarstwo, grafikę (litografia i serigrafia), wideo oraz instalację i wybieram najbardziej odpowiednie medium dla każdego projektu lub łączę je. Zwykle robię serię prac, które składają się w jedną historię. W mojej pracy często używam wideo. Tworzę długie filmy w krajobrazie nagrane jednym ujęciem z kamery, np. 24-godzinne nagrania, które są jednocześnie rodzajem medytacji nad przestrzenią.

Ostatnie wystawy:
• Układ Równoległy, Stara Prochownia SCEK, wystawa w procesie, Warszawa, wernisaż 14 lutego, 2019
• Główna Biblioteka Lekarska, wystawa doktorantów Wydziału Malarstwa, wernisaż 8 czerwca, 2017
• 13 Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki, wystawa grupowa, Ostrowiec Świętokrzyski, wernisaż 14 października, 2016
• Przesuniete światło, Galeria Przestrzeń Publiczna, Warszawa, wernisaż 16 września, 2016
• Multimedialna instalacja Azyle: wielkoformatowy kolaż malarski, instalacja dźwiękowa, animacja poklatkowa, przestrzeń publiczna, Warszawa, premiera, 20 sierpnia 2016
• Galeria Biała Ściana, wystawa grupowa, Łódź, wernisaż 30 lipca, 2016
• Galeria Biała Ściana, wystawa grupowa, Łódź, wernisaż 30 sierpnia, 2014
• Gallery.for.me, wystawa grupowa, NY, USA, 2014

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii