14.06 g. 18.00 VV. Nie jestem już psem – czytanie performatywne

Objazdowy Uniwersytet Powszechny im. I. Krzywickiej, Centrum Praw Kobiet oraz Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie zapraszają na czytanie sztuki Łukasza Wojtyski ?VV. Nie jestem już psem”.

reżyseria: Magda Szpecht
obsada: Małgorzata Biela, Sonia Roszczuk, Konrad Wosik
włosy: Kacper Rączkowski

Violetta Villas była jedną z pierwszych polskich ofiar przemysłu rozrywkowego. Popularność i negatywne komentarze już w latach 60. sprawiały, że czasami czuła się jak zwierzę w klatce. Z drugiej strony jednak, kochała śpiewać dla ludzi i tylko na scenie czuła się absolutnie wolna. Tygrysica z Magdalenki. Egzotyczny ptak, który urodził się na bagnie.

Wojtysko oddaje schizofreniczny rys artystki, dzieląc jej rolę między dwie kobiece postaci: Violettę i Włosy. Interesuje go to, co w jej postawie było naiwne i radykalne, na przykład miłość do zwierząt, i doprowadza te wątki do skrajności. Na szerszym poziomie sztuka zadaje pytanie o możliwość traktowania świata poważnie, z pełnym zaangażowaniem, choćby była to najkrótsza droga do szaleństwa. / Dialog 2/2017 (723)

W 2017 roku tekst ?VV. Nie jestem już psem” znalazł się w półfinale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

Czytanie reżyseruje Magda Szpecht, reżyserka i autorka instalacji, która w swoich pracach zajmuje się tym, co pozaludzkie. W jej debiucie w TR Warszawa wystąpił pies, w Starym Teatrze do współpracy zaprosiła owady, a spektakl ?dolphin_who_loved_me” opowiadał o miłości kobiety i delfina.

UWAGA UWAGA UWAGA
Czytanie odbędzie się 14 czerwca na terenie Ogrodu Zoologicznego. Godzina 18:00. Ze względu na stałe godziny pracy Ogrodu na wydarzenie obowiązują zapisy.
Prosimy o wysłanie mejla z imieniem i nazwiskiem na adres: niejestemjuzpsem@gmail.com

Zapisywać się można do 13 czerwca do godziny 18:00. Ilość miejsc ograniczona.

Mobic Online
Buy Skelaxin
Indometacin
Buy Emla without Prescription

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii