Pomoc telefoniczna / mailowa

Fundacja Centrum Praw Kobiet świadczy pomoc telefoniczną oraz mailową kobietom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. Prowadzimy telefon zaufania, który opiera się na pracy naszych wolontariuszek oraz telefon interwencyjny. Dzwonią i piszą do nas, zarówno same kobiety, jak i ich bliscy oraz świadkowie przemocy, poszukując informacji i wskazówek jak mogą pomóc bliskiej osobie, sąsiadce. Dzwonią kobiety z całej Polski, ale również z zagranicy, które mają problem w związku i nie wiedzą jak go rozwiązać i gdzie szukać pomocy.
Połączenia z numerami telefonów pomocowych Fundacji są płatne według taryfy operatora. Możemy jednak oddzwonić, jeśli jest taka potrzeba.


Telefoniczny dyżur prawny: czwartki, godz. 10-16

TELEFON ZAUFANIA
22 621 35 37


Dla osób które znalazły się w trudnej sytuacji i potrzebują natychmiastowego interwencyjnego wsparcia.
Dla osób chcącym skorzystać z bezpiecznego schronienia w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia w Warszawie.

TELEFON INTERWENCYJNY
600 070 717


Nasze konsultantki wysłuchują, wspierają, podejmują interwencję oraz udzielają informacji w sytuacjach związanych w szczególności z różnymi formami przemocy wobec kobiet.

Rozmowy telefoniczne z pokrzywdzonymi kobietami dotyczą różnych problemów. Czasami są bardzo poważne i wymagają natychmiastowej interwencji, innym razem są pozornie błahe, ale zawsze wiążą się z potrzebą kontaktu z życzliwą osobą, która wysłucha i doradzi.

Świadkowie kontaktują się z nami przede wszystkim wtedy, kiedy niepokoi ich sytuacja znajomej kobiety lub dziecka w rodzinie, kiedy uważają, że zagrożone jest ich bezpieczeństwo, podejrzewają stosowanie przemocy, chcą podjąć interwencję lub dowiedzieć się więcej na temat jakiegoś konkretnego problemu.

Jesteśmy po to, żeby wysłuchać, wspólnie zastanowić się nad rozwiązaniem,  które zapewni Ci bezpieczeństwo, pomoże znaleźć drogę wyjścia z trudnej sytuacji lub, jeśli trzeba, pomoże zainterweniować.

Nie masz możliwości skorzystania z telefonu? Napisz do nas wiadomość e-mail:

KONTAKT DO ORGANIZACJI POMOCOWYCH W EUROPIE

Link bazy WAVE  https://www.wave-network.org/find-help/search-women-s-helplines-public

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii