Pomoc telefoniczna / mailowa

Fundacja Centrum Praw Kobiet świadczy pomoc telefoniczną oraz mailową kobietom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. Prowadzimy telefon zaufania, który opiera się na pracy naszych wolontariuszek oraz telefon interwencyjny. Dzwonią i piszą do nas, zarówno same kobiety, jak i ich bliscy oraz  świadkowie przemocy, poszukując informacji i wskazówek jak mogą pomóc bliskiej osobie, sąsiadce. Dzwonią kobiety z całej Polski, ale również z zagranicy, które mają problem w związku i nie wiedzą jak go rozwiązać i gdzie szukać pomocy. Szukając pomocy, możesz się z nami skontaktować również mailowo.

TELEFON ZAUFANIA – (22) 621 35 37

Dyżur psychologiczny: od poniedziałku do piątku, oprócz czwartków w godz. 10:00-16:00; dyżur prawny: czwartki w godz. 10:00-16:00.

TELEFON INTERWENCYJNY – 600 070 717

Telefon interwencyjny dla kobiet doświadczających różnych form przemocy – prośba o kontakt pod tym numerem od osób, które znalazły się w trudnej sytuacji i potrzebują interwencyjnego wsparcia, w tym m.in.  niezadowolone z interwencji policji, poszukujące wsparcia w zawiadomieniu policji, informacji o tym, co mogą zrobić z problemem przemocy w związku, poszukujące interwencyjnego noclegu.

Możesz również zadzwonić w godzinach pracy na telefon do sekretariatu w każdej z naszych placówek ( linki)

 

POMOC MAILOWA

pomoc@cpk.org,pl

porady.prawne@cpk.org.pl

porady.psychologiczne@cpk.org.pl

Nasze konsultantki wysłuchują, wspierają, podejmują interwencję oraz udzielają informacji w sytuacjach związanych w szczególności z różnymi formami przemocy wobec kobiet.

Rozmowy telefoniczne z pokrzywdzonymi kobietami dotyczą różnych problemów. Czasami są bardzo poważne i wymagają natychmiastowej interwencji, innym razem są pozornie błahe, ale zawsze wiążą się z potrzebą kontaktu z życzliwą osobą, która wysłucha i doradzi.

Świadkowie kontaktują się z nami przede wszystkim wtedy, kiedy niepokoi ich sytuacja znajomej kobiety lub dziecka w rodzinie, kiedy uważają, że zagrożone jest ich bezpieczeństwo, podejrzewają stosowanie przemocy, chcą podjąć interwencję lub dowiedzieć się więcej na temat jakiegoś konkretnego problemu.

Jesteśmy po to, żeby wysłuchać, wspólnie zastanowić się nad rozwiązaniem,  które zapewni Ci bezpieczeństwo, pomoże znaleźć drogę wyjścia z trudnej sytuacji lub, jeśli trzeba, pomoże zainterweniować.

WAŻNE: Połączenia z numerami telefonów pomocowych Fundacji są płatne według taryfy operatora. Możemy jednak oddzwonić, jeśli jest taka potrzeba.

 

KONTAKT DO ORGANIZACJI POMOCOWYCH W EUROPIE

Link bazy WAVE  https://www.wave-network.org/find-help/search-women-s-helplines-public