Bezpieczne schronienie

Fundacja Centrum Praw Kobiet prowadzi Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia w Warszawie, w którym kobiety doświadczające przemocy, zmuszone do opuszczenia domu ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa swojego lub dzieci, mogą znaleźć bezpieczne schronienie. Do Ośrodka mogą zgłaszać się kobiety również spoza Warszawy.

Jeśli:

 !! czujesz się zagrożona

 !! obawiasz się o swoje życie lub życie Twoich dzieci

!! zostałaś wyrzucona przez męża lub partnera stosującego przemoc z domu

!! potrzebujesz wsparcia, by podjąć decyzje o wyprowadzce z domu, w którym żyjesz

Skontaktuj się z nami!

600-07-07-17

 

Wiele kobiet doświadczających przemocy długo tkwi w związkach, w których są bite i upokarzane. Nie odchodzą, bo chcą mu dać kolejną szansę, wierzą, że on się zmieni lub zwyczajnie boją się czy nie mają dokąd odejść, bo są od niego zależne finansowo, nie mają mieszkania.  Wiemy, że decyzja o opuszczeniu stosującego przemoc partnera jest nie tylko trudna, lecz także niekiedy niebezpieczna w skutkach.  Jeśli to kobieta chce odejść, wnieść sprawę karną lub wystąpić o rozwód czy alimenty, często w konsekwencji wzmaga agresję partnera, który traci kontrolę nad swoją ofiarą. Może to być bardzo niebezpieczny okres zwiększający ryzyko eskalacji przemocy, porwania dziecka, aby w ten sposób zatrzymać lub ukarać partnerkę. Znasz oczywiście lepiej swojego partnera, ale nie bagatelizuj zagrożenia i przygotuj się na ten moment. Jeśli możesz, zrób to pod jego nieobecność, aby uniknąć konfrontacji i próby zatrzymania Ciebie lub dzieci w domu.

Przeczytaj kilka najważniejszych zasad dot. czasowego schronienia w Ośrodku:

  1. Jeśli sytuacja jest nagła – pomożemy Ci natychmiast znaleźć schronienie.
  2. Jeśli sytuacja nie wymaga natychmiastowej interwencji, zaprosimy Cię do siedziby Fundacji w celu wstępnej diagnozy Twojej sytuacji
  3.  Jeśli z jakichś powodów nie będziemy mogły Cię/Was przyjąć, wskażemy adresy i telefony innych placówek, gdzie będziesz mogła znaleźć bezpieczne schronienie dla siebie i Twoich dzieci.
  4. Z uwagi na bezpieczeństwo przebywających w naszym ośrodku kobiet i dzieci, jego adres  jest utajniony.
  5. Ośrodek, co do zasady, ma charakter interwencyjny i możliwość pobytu w placówce nie powinna przekraczać 3 miesięcy. W wyjątkowych sytuacjach możemy ten okres nieco wydłużyć, ale musisz mieć świadomość, że nie jest to placówka do długotrwałego zamieszkania, nawet jeśli w tym czasie nie wszystkie sprawy uda się uregulować tak, jak byś sobie tego życzyła.
  6. Pobyt w Ośrodku jest bezpłatny.
  7. Jeśli nie masz środków do życia, zapewnimy Ci żywność i środki higieny osobistej do czasu uzyskania alimentów lub wsparcia z Ośrodka Pomocy Społecznej.
  8. Przebywając w Ośrodku, uzyskasz kompleksową pomoc prawną oraz wsparcie psychologiczne dla siebie i dzieci.  Będą to zarówno indywidualne konsultacje psychologiczne, jak i  terapia krótkoterminowa. Zapewniamy także możliwość udziału w grupie edukacyjno-terapeutycznej, której celem jest uzyskanie emocjonalnego wsparcia i podzielenie się z innymi uczestniczkami doświadczeniami związanymi z przemocą.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń: 600-07-07-17

Maxalt Online Buy Skelaxin Buy Motrin Online Emla

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii