22.03 Pokaz filmu Jill Godmillov “Scum”

Akademia Mocy Kobiet prowadzona przez Centrum Praw Kobiet oraz Objazdowy Uniwersytet Powszechny im. I. Krzywickiej zapraszają do wspólnego obejrzenia filmu Jill Godmillov ?Scum? i towarzyszącą mu rozmowę.

? Kiedy: 22 marca godz. 18.00-20.30
? Gdzie: Centrum Praw Kobiet Piękna 66 a lok. 10

Polska premiera ostatniego filmu Jill Godmilow SCUM Manifesto ?zrealizowanej w Polsce i z polskimi aktorkami Anitą Sokołowską i Hanną Maciąg ? repliki francuskiego filmu z lat siedemdziesiątych.

Francuski film SCUM Manifesto Carole Roussopoulos i Delphine Seyrig z 1976 roku jest oficjalnie niedostępny. Nasz film, będący wierną repliką pierwowzoru, można więc potraktować jako rodzaj antidotum na obie te dokuczliwości. Jego celem było przywrócenie pamięci o Valerie Solanas, a zarazem złożenie hołdu francuskim artystkom, które jej manifest przeniosły na ekran.

Odwołanie się do najradykalniejszego feministycznego wystąpienia w radykalnej filmowej formie nie jest jednak ani historyczne, ani przypadkowe. Pozwala bowiem wyrazić wściekłość wobec tego, co dziś w
Polsce, w Ameryce i na świecie można utożsamiać z męską władzą. To przemoc militarna, fundamentalizm religijny i wyzysk ekonomiczny. To także wszelka nierówność, która zaczyna się od nierówności kobiet wobec mężczyzn w rodzinie, w pracy, w strukturach władzy, w życiu publicznym, w dyskursie historycznym?. Po pokazie filmu przewidujemy dyskusję z udziałem twórczyń filmu.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzanie obecności tel. 226222517 lub mail. warsztaty_szkolenia@cpk.org.pl Jeśli z jakiś powodów Ci się to nie uda, przyjdź bez potwierdzenia. Nasze doświadczenie wskazuje, że z tych potwierdzonych nie wszystkie osoby przychodzą.

Feldene Online
Buy Toradol
Buy Zanaflex Online
Robaxin

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii