Jak rozbudzać otwartość społeczną na różnorodność – podcast odc. 1

Rozmowa

Wszyscy jesteśmy różni: dzieli nas płeć, kolor skóry, orientacja seksualna, wiek, stosunek do religii, wykształcenie. Z bardzo wieloma tymi cechami po prostu urodziliśmy się i nie mamy na nie wpływu. Wciąż jednak chodzą po świecie ludzie, którzy uważają, że właśnie przez wzgląd na te cechy, mogą mieć nad nami swoją wyższość, nawet moralną!

Nasz podcast jest o tym, że jak można rozbudzać w ludziach wrażliwość na różnorodność i o tym jak wielkie bogactwo tkwi w tym, że się różnimy. A jednocześnie o tym, jak bronić się przed zachowaniami przemocowymi na tle braku tolerancji wobec odmienności.

Codziennie, niemal do końca roku, zapraszamy do spędzenia ciut więcej, niż kwadransa z Moniką Ray i jej gościniami / gośćmi. Monika jest dyrektorką oddziału Centrum Praw Kobiet – Oddział w Poznaniu, a w życiu zawodowym zajmuje się coachingiem. Do dialogu zaprasza mądrych i pozytywnych ludzi, aby rozmawiać o różnorodności. Bohaterką pierwszego odcinka podcastu „Różnorodność Ma Moc” jest dr Katarzyna Szumlewicz, filozofka i pedagożka z Uniwersytetu Warszawskiego.

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii