Kalendarz Artystyczny Gedeon Richter

Centrum Praw Kobiet i Gedeon Richter razem dla kobiet doświadczających przemocy!

Ruszyła aukcja charytatywna wyjątkowych kalendarzy

10 sierpnia na platformie Allegro Charytatywni wystartowała aukcja na rzecz Centrum Praw Kobiet. Jej inicjatorem jest firma Gedeon Richter Polska – wydawca wyjątkowego, unikatowego Kalendarza Artystycznego, w centrum którego znajduje się kobieta. Fundusze z aukcji zostaną w całości przekazane na pomoc prawną i psychologiczną dla kobiet doświadczającym różnych form przemocy. Do wylicytowania są jubileuszowe kalendarze, na kartach których znajdziemy zilustrowane przez Andrzeja Pągowskiego – i opisane przez Katarzynę Miller oraz Wojciecha Eichelbergera – różne odcienie miłości. Aukcja potrwa do 20 sierpnia.

Kalendarz o miłości – kolekcjonerska perełka

Kalendarze Artystyczne, które powstają każdego roku od blisko dziesięciu lat, nie są przeznaczone do sprzedaży – to kolekcjonerskie perełki, a wśród nich kalendarz na rok 2021 – „Z miłości do…”, poświęcony wyjątkowemu uczuciu, które dotyka każdą i każdego z nas. Na 24 kartach kalendarza przedstawiono 12 odcieni miłości, o których opowiedzieli Katarzyna Miller oraz Wojciech Eichelberger. Autorem ilustracji jest Andrzej Pągowski. To jedyna okazja, by nabyć limitowaną, X edycję Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter, a przy tym wesprzeć szczytny cel, jakim jest pomoc prawna i psychologiczna dla kobiet doświadczających przemocy.

Centrum Praw Kobiet i Gedeon Richter

Centrum Praw Kobiet to fundacja, która już ponad 26 lat pomaga kobietom doświadczającym przemocy i dyskryminacji. Rocznie w trybie bezpośrednim pomagamy kilku tysiącom kobiet, świadcząc porady prawne, psychologiczne czy socjalne, ale udzielamy też tysięcy porad telefonicznych
i mailowych. Ponadto, pokrzywdzone kobiety mają możliwość skorzystania z prowadzonych przez nas bezpiecznych schronień i całodobowego telefonu interwencyjnego. Kobiety, które zwracają się do nas o pomoc, doświadczają różnych form przemocy ze strony mężów, partnerów, rodziny czy instytucji. U nas znaleźć mogą nie tylko pomoc w rozwiązaniu swoich bieżących problemów, ale również wsparcie, które pozwala im stanąć na nogi, odzyskać niezależność i poczucie własnej wartości. Środki z aukcji charytatywnej zorganizowanej przez Gedeon Richter Polska zostaną przeznaczone na wsparcie prawne i psychologiczne kobiet, dla których niejednokrotnie Centrum Praw Kobiet jest ostatnią deską ratunku –
Urszula Nowakowska, prezeska i założycielka Centrum Praw Kobiet.

Gedeon Richter Polska jest kobietą, bo naszą misją jest ochrona zdrowia i dążenie do polepszenia jakości życia kobiet. Od lat prowadzimy projekty tworzone dla kobiet, z myślą o kobietach, mówiące o rzeczach dla nich kluczowych. Tegoroczna, jubileuszowa edycja Kalendarza Artystycznego zainspirowała nas do tego, aby wspomóc kobiety, które doświadczają różnych form przemocy. Dlatego przekazujemy na aukcję wyjątkowe, unikatowe, jubileuszowe kalendarze o miłości. Środki z aukcji w całości zostaną przekazane na rzecz Centrum Praw Kobiet. Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w aukcji. Mamy nadzieję, że będziecie Państwo z nami.  – Aneta Grzegorzewska, Dyrektor ds. Korporacyjnych i Relacji Zewnętrznych w Gedeon Richter Polska.

Aukcja na platformie Allegro Charytatywni potrwa do 20 sierpnia.

Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej licytacji!

***

“Z miłości do…” to już 10. wydanie corocznego Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter Polska. Projekt prowadzony jest od 2011 roku, z inicjatywy Anety Grzegorzewskiej, Dyrektor ds. Korporacyjnych i Relacji Zewnętrznych w Gedeon Richter Polska oraz artysty plastyka Andrzeja Pągowskiego. Wszystkie edycje Kalendarza skupiają się na tematyce kobiecej, interpretowanej w różnych formach artystycznych przez różnych twórców. Każda z nich ma też inny motyw przewodni.

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii