Kobiety czytają kobiety: Rzeczy osobiste – Karoliny Sulej 26.04

Zapraszamy Was na kolejne spotkanie w cyklu Kobiety czytają kobiety!
Naszą lekturą w kwietniu są „Rzeczy osobiste. Opowieść o ubraniach w obozach koncentracyjnych i zagłady” autorstwa Karoliny Sulej, Wydawnictwa Czerwone i Czarne.
Opis wydawnictwa:
Opowieść o ubraniach i rzeczach osobistych więźniów obozów koncentracyjnych wydaje się z pozoru prowokacyjna wobec narracji o wojnie, bo moda w potocznym postrzeganiu jest fanaberią czasu pokoju i dobrobytu. Tymczasem autorka dociera do wielu świadectw, do ocalałych, którzy mówią jej, jak dbałość o wygląd w tych straszliwych miejscach dawała im siłę, aby walczyć o życie.
***
Cykl obejmuje trzy spotkania, które odbywają się raz w miesiącu, w ostatni poniedziałek o godzinie 20:00.
Spotykamy się w kameralnym gronie i uczymy się od siebie nawzajem. Zapomnijcie o przepytywaniu ze znajomości książki w szkole czy na studiach! Będziemy rozmawiać, pokazywać sobie różne punkty widzenia i poszerzać horyzonty!
Cykl jest realizowany we współpracy z feministycznym, dyskusyjnym klubem książki o takiej samej nazwie, który już od 3 lat działa na terenie Krakowa. Kobiety czytają kobiety – FKK Kraków – to dyskusyjny klub książki skupiony na literaturze pisanej przez kobiety, takiej, która skupia się na kobietach i ich życiu. (Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/810216235825077).
Klub książki Kobiety* czytają Kobiety* powstał w odpowiedzi na niską popularność wśród wydawców i czytelników ambitnych książek pisanych przez kobiety. Bierzemy pod uwagę nie tylko kultowe feministyczne pozycje, ale wszystkie teksty opisujące lub nawiązujące w jakiś sposób do przeżyć kobiet lub osób socjalizowanych do roli kobiety. Chcemy na nowo odzyskać określenie “literatura kobieca”, które niestety wielu wciąż kojarzy z wakacyjną literaturą niskich lotów.
*Pisząc i mówiąc o „kobietach” mamy na myśli kobiety i osoby socjalizowane do roli kobiety, czyli te, które mają doświadczenie urodzenia się jako biologiczna kobieta.
Bardzo prosimy o zgłaszanie udziału na maila: cpk_krakow@cpk.org.pl, w mailu zwrotnym zostanie podany link do zooma 🙂

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii