Kobiety inspirują kobiety – cykl warsztatów literackich // 8.11-13.12

„Literatura rozmawia z każdym człowiekiem osobno – jest własnością prywatną, która pozostaje w głowie. Nikt nie rozmawia z nami tak wnikliwie jak książka. I niczego w zamian nie oczekując, poza tym, żebyśmy myśleli i czuli”
Herta Müller
👉 Akademia Mocy Kobiet zaprasza na warsztaty literackie w CPK Kraków stacjonarnie w Pracowni na ul. Dunajewskiego 5
👉 Interesujesz się literaturą, lubisz rozpoznawać siebie w książkach? Chciałabyś w przyjaznej atmosferze porozmawiać o twórczości literackiej tworzonej przez kobiety (poetki, pisarki, artystki) z różnych stron świata, podzielić się swoimi przemyśleniami, potrenować wyobraźnię i pasję twórczą, zastanowić się nad oddziaływaniem literatury na przeżycia własne? Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach literackich, na których będziesz mogła wzmocnić swoje zainteresowanie twórczością literacką tworzoną przez kobiety, poznać ciekawe autorki, mniej lub bardziej znane twórczynie różnych gatunków literackich. Poprzez czytanie fragmentów książek, ćwiczenia kreatywne z tekstami kultury oraz rozmowy będziesz mogła pobudzić swoją wyobraźnię i aktywność pisarską, w tym podjąć własne działania twórcze 🙂
Zapraszamy każdą kobietę chętną rozwijać się literacko i nie tylko!
👉 Warsztaty poprowadzi Ewelina Płonka – ur. 1983 r. w Rzeszowie, obecnie mieszka w Krakowie. Czyta, pisze wiersze i dramaty teatralne. Jako poetka debiutowała na Wernisażu Jednego Wiersza (kuratorzy: Joanna Oparek i Miłosz Biedrzycki), cyklicznej imprezie poetyckiej w Otwartej Pracowni. Poezję publikowała w Helikopterze. Współpracuje z niezależną sceną teatralną w Otwartej Pracowni, a także z Teatrem Nowym w Krakowie. Wielbicielka twórczości Herty Müller.
👉 Zapisy: cpk_krakow@cpk.org.pl lub telefonicznie: 780-079-988

👉 Cykl spotkań:

✨8.11, godz. 17.30-19

✨15.11, godz. 17.30-19

✨22.11, godz. 17.30-19

✨29.11, godz. 17.30-19

✨6.12, godz. 17.30-19

✨13.12, godz. 17.30-19

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii