Przelej gniew na nasze konto – przekaż swój 1% na Centrum Praw Kobiet!

Właśnie takie hasło towarzyszy tegorocznej kampanii Centrum Praw Kobiet zachęcającej do przekazania 1% podatku na cele fundacji chroniącej prawa kobiet i wspierającej je w sytuacjach przemocy oraz dyskryminacji.

Prawa kobiet są od kilku lat obiektem wzmożonego i nieustannego ataku polityków, ale również organizacji fundamentalistycznych i przedstawicieli kościoła katolickiego. Brak pozytywnych zmian w polskim prawie i funkcjonowaniu instytucji prowadzi do prawdziwych tragedii, łącznie z utratą życia i zdrowia przez kobiety.

Jako kobiety w Polsce mamy prawo czuć się zagrożone. I mamy prawo czuć z tego powodu gniew. Towarzyszył nam on podczas demonstracji po pseudowyroku TK. Czułyśmy go, kiedy krzyczałyśmy na ulicach „Ani jednej więcej!”. Rodzi się w nas zawsze, kiedy politycy, fundamentaliści czy przedstawiciele kościoła atakują nasze prawa. Dziś możesz zrobić niego konkretny użytek: przelej swój gniew na konto Centrum Praw Kobiet – przekaż swój 1% podatku organizacji, która broni praw kobiet!

W czasie, kiedy prawa kobiet są realnie zagrożone, a ich zdrowie i życie są w stałych niebezpieczeństwie, tym, co może nas uratować jest solidarność i wzajemne wsparcie. Wiele małych gestów składa się na ogromną i wymierną pomoc, a ta wciąż jest i będzie potrzebna. Razem jesteśmy w stanie zmienić wiele. Wspólnie jesteśmy silniejsze.

Pozyskane fundusze Centrum Praw Kobiet przekaże na kompleksową i specjalistyczną pomoc dla kobiet i ich dzieci, doświadczających przemocy domowej.

Bezpardonowe ataki na prawa kobiet, które obserwujemy w ostatnich latach z jednej strony przerażają, a z drugiej, paradoksalnie, mobilizują i konsolidują kobiety, które coraz odważniej ich bronią – mówi prezeska Centrum Praw Kobiet, Urszula Nowakowska. Przypomnijmy sobie, jak liczne były protesty po pseudowyroku TK czy po śmierci Izy z Pszczyny. Zauważmy, z jakim powszechnym oburzeniem spotykają się komentarze i inicjatywy polityczne osób publicznych urągające kobietom, ich prawom i godności. Kobiety coraz częściej i odważniej zabierają głos w swoich sprawach. Wiedzą, że mają prawo czuć gniew z powodu tych sytuacji i wykorzystywać go do zawalczenia o siebie i swoje prawa – dodaje.

W tym roku przelej gniew na nasze konto

– przekaż 1% podatku na Centrum Praw Kobiet!

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii