Skacząc wśród fal. Warsztat o radzeniu sobie ze stresem // Warszawa // 24 lutego 2024

Centrum Praw Kobiet serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym warsztacie #AkademiaMocyKobiet pt.  Skacząc wśród fal. Warsztat o radzeniu sobie ze stresem.

Termin: 24 lutego 2024 w godz. 10:00–14:00
Miejsce: ul. Piękna 66a/10 (V piętro)

Ze stresem radzimy sobie jak umiemy, stosujemy wyuczone, często nieświadome, strategie, które są mniej lub bardziej skuteczne. Problem polega na tym, aby świadomie dokonywać wyboru najlepszej dla nas techniki, bo chociaż nie mamy wpływu na to co nam się w życiu przytrafia, to mamy wpływ na to jak to przeżywamy, jak w związku z tym się zachowujemy i jakie nadajemy temu co się wydarzyło znaczenie. Podczas warsztatów przyjrzymy się naszym nawykom poznawczym (czarnowidztwu, wyciąganiu wniosków na podstawie emocji, selektywnej uwadze, czytaniu w myślach, uporczywemu rozpamiętywaniu) i poznamy aktywne, konstruktywne i kreatywne technik radzenia sobie ze stresem (zorientowanych na rozwiązanie problemu, emocje czy pozytywne przewartościowanie).

Cele warsztatu: zdefiniowanie czym jest stres i reakcja stresowa. Zidentyfikowanie błędów poznawczych, które generują stres. Poznanie i przećwiczenie podstawowych strategii radzenia sobie ze stresem.

Trenerka: Kinga Sochacka, certyfikowana trenerka Akademii POP (Akademia Psychologii Zorientowanej na Proces) i trenerka umiejętności psychospołecznych z psychologii pozytywnej w praktyce. Prowadzi warsztaty w Akademii Psychologii Głębokiego Dialogu i współorganizuje cykl warsztatów rozwoju i zmiany „Inny/Inna to ja”. Animatorka kultury, prezeska Fundacji Warszawa jest kobietą, zawodowo od lat związana z miejską instytucją kultury.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu warsztaty_szkolenia@cpk.org.pl
Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii