Zwierzę jako ofiara przemocy domowej // 9.11, Kraków

Zapraszamy na spotkanie o zwierzętach, pomijanych ofiarach przemocy domowej. Psy, koty, chomiki i inne pupile bywają bezpośrednimi i pośrednimi ofiarami przemocy, która dzieje się w domu. Porozmawiamy o tym, że przemoc wobec zwierząt jest uważana za przemoc psychiczną wobec ich opiekunów, a zwierzęta są cichymi świadkami i cierpią, gdy widzą, że ich opiekunka doświadcza przemocy. O tym, jak stają się wsparciem emocjonalnym i jaki to ma na nie wpływ. Jak traktuje to ustawa o ochronie zwierząt.
Ze spotkania wyjdą Państwo także z praktyczną wiedzą, jak wygląda procedura zgłaszania przemocy względem zwierząt i jakie konsekwencje czekają opiekunów, gdy przemoc zostanie stwierdzona wyrokiem sądowym.
Prelegent: Adwokat Piotr Rachwał – krakowski adwokat, na co dzień zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego oraz prawa ochrony zwierząt; pełni funkcję pełnomocnika Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Jest członkiem Zarządu Małopolskiego Związku Jeździeckiego.
Prowadząca: Aleksandra Bezłada-Drabik – aplikantka adwokacka w Krakowskiej Izbie Adwokackiej, na co dzień współpracuje z Fundacją Centrum Praw Kobiet Oddział w Krakowie.
Spotkanie otwarte odbędzie się w CPK ul. Dunajewskiego 5, wejście D, pierwsze piętro: Pracownia. 9.11.2022, godz. 18
Pytania prosimy przesyłać wcześniej na adres: wolontariat_krakow@cpk.org.pl, w tytule wiadomości wpisując: zwierzę.
Serdecznie zapraszamy!

 

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii