17.08.2019 r. // g. 16:00// KO:BITY vol. 3 // Toruń

KO:BITY vol. 3/ odsłona dzienna

 

Organizator: Fundacja Fabryka UTU

Współorganizatorzy: Fundacja Magazyn Zmian

Termin: 17.08.2019 r. // g. 16:00

Miejsce: Dziedziniec Zamku Dybowskiego (ul. Dybowska 10-12, Toruń)

WSTĘP WOLNY!

Link do wydarzenia na fcb: https://www.facebook.com/events/462610187893164/

 

Cykliczna impreza KO:BITY powstała w 2016 r. z chęci pokazania tego, co na scenie muzycznej jest niewystarczająco prezentowane, ze szczególnym naciskiem na kobiecą scenę DJ-ską oraz zjawiska i nurty, nieznane szerszej publiczności.

W tym roku ? 17.08. ? odbędzie się trzecia odsłona KO:BIT, prezentująca jeszcze bardziej szerokie spektrum.

Nowością w programie imprezy jest wprowadzenie do line up?u, prezentującego dotąd głównie muzykę elektroniczną (>>> odsłona nocna), muzyki tradycyjnej i ludowej ? podanej w zupełnie nowym brzmieniu ? w ramach odsłony eventu, odbywającej się w ciągu dnia i podczas wczesnego wieczoru.

Kuratorem odsłony dziennej jest Fundacja Fabryka UTU we współpracy ze Spółdzielnią Socjalną Kulturhauz oraz Fundacją Magazyn Zmian.

 

? Start: godz. 16:00 / potańcówka / warsztaty/ stoiska informacyjno-edukacyjne / mała gastronomia

16:00 ? Potańcówka (Michał Lorenc z kapelą) + warsztaty (Marta Domachowska)

19:00 ? Koncerty: Nagrania terenowe snów + Pochwalone

21:00 ? część klubowa ? sety DJ-skie  >>> szczegóły w drugim pliku

 

?? Potańcówka i warsztaty tańca przy polskiej muzyce tradycyjnej

Muzykę łęczycką, opoczyńską i sieradzką zagra Marcin Lorenc z kapelą w składzie: Marcin Lorenc ? skrzypce; Katarzyna Rosik ? bębenek, śpiew; Marta Domachowska ? basy, śpiew; Anna Kaźmierak ? basy.

Podczas warsztatów poznawać będziemy podstawowe kroki taneczne, ale też istotę i szerokie konotacje muzyki tradycyjnej. Warsztaty poprowadzi wodzirejka ? Marta Domachowska z Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

BIO:

Marcin Lorenc ? skrzypek, animator, dziennikarz. Zafascynowany tradycyjną muzyką centralnej Polski, przede wszystkim z regionu łęczyckiego, opoczyńskiego i sieradzkiego. Uczył się u wiejskich mistrzów skrzypiec ? Tadeusza Kubiaka, Czesława Skrzydłowskiego i innych. Współprowadzi Łęczycką Szkolę Tradycji w ramach działań Akademii Kolberga wspierając lokalne działania wokół muzyki tradycyjnej. Związany z kapelami Kożuch, Odpoczno, Lorenc Trio, Maciej Filipczuk i Goście Weselni, Niewte.

Marta Domachowska ? etnolog, badaczka polskiej kultury ludowej, uczennica wiejskich śpiewaków, tancerzy i muzykantów. Od kilkunastu lat zgłębia, praktykuje i popularyzuje polskie tradycje muzyczne w formach niestylizowanych. Prowadzi m.in. autorskie warsztaty polskich tańców tradycyjnych, spotkania śpiewacze, rodzinne imprezy umuzykalniające oraz warsztaty wiejskich zabaw dziecięcych. Gra na basach i bębenku obręczowym. W składzie formacji Sekund Hand (Rosik/Domachowska) sekunduje skrzypaczce, Katarzynie Zedel. Współtworzy projekt śpiewaczy MZK Toruń poświęcony pieśniom kujawskim. Na co dzień zajmuje się edukacją w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu. Członkini Forum Muzyki Tradycyjnej i Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Katarzyna Rosik ? tańczy, śpiewa, gra, projektuje. Od 2008 roku zajmuje się poszukiwaniami w zakresie kultury i muzyki tradycyjnej polskiej wsi, a od 2011 animacją działań muzycznych na wsiach i w miastach. Od mistrzów muzycznego rzemiosła uczy się śpiewu, tańca, gry na bębenku. Szczególnie jej bliska jest muzyka Radomszczyzny, Kujaw i Łęczyckiego. Od 2013 roku wraz z Martą Domachowską gra w kapeli Katarzyny Zedel. Śpiewa w formacjach śpiewaczych MZK Toruń (repertuar kujawski) i ŁKŚ (repertuar łęczycki). Prowadzi warsztaty gry na bębenku obręczowym. Członkini Forum Muzyki Tradycyjnej, Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Etnograficznego w Toruniu i Stowarzyszenia Dom Tańca

Anna Kaźmierak ? ilustratorka i graficzka. Od kilku lat intensywnie zajmuję się zgłębianiem praktyk kultury tradycyjnej polskiej wsi. Łączy te dwie pasje tworząc etnograficzne książki dla dzieci we własnym studiu graficznym ?Miło to widzieć?. Związana z poznańskim Domem Tańca, gdzie śpiewa w zespole 60 zwrotek/godzinę. Grała w kapeli Przodki (muzyka z Sieradzkiego i Kaliskiego) i w Kapeli Roboczej z Roztocza (muzyka Roztocza Lubelskiego).

 

?? g. 19.00-21:00 ? Koncerty ? Nagrania terenowe snów + Pochwalone

 

19:00 Nagrania terenowe snów (Remek Hanaj, Justyna Czerwińska, Justyna Piernik)

Remigiusz Mazur-Hanaj ? muzyk, etnograf, animator kultury, publicysta. Współtwórca ruchu Domów Tańca oraz wielu przedsięwzięć edukacyjnych i artystycznych związanych z muzyką tradycyjną i muzyką awangardową. Autor tekstów w zespole Księżyc (1991-94, 2014-do dzisiaj). Współtworzył krąg przyjaciół wraz z kapelą Bractwo Ubogich, eksplorując niestylizowaną muzykę polskiej wsi (1992-94). Był także członkiem grup muzycznych Pies Szczeka (1999-2004) oraz Wędrowiec (2004-2009). Obecnie prowadzi również solową działalność muzyczną jako Remek Hanaj, w ramach której wydał dwa albumy: „Nagrania terenowe snów” (Requiem Records 2016) oraz „Wysiadywanie góry” (Requiem Records 2018).

Justyna Czerwińska ? od wielu lat działa w zespole ?Dziczka?, zajmującym się wielogłosowym śpiewem tradycyjnym Ukrainy i Polski. Prowadzi warsztaty śpiewu tradycyjnego, od kilku lat zajmuje się również szukaniem swoich muzycznych korzeni w regionie Mazowsza, konkretnie pogranicza kutnowsko-łowickiego. Utrzymuje kontakty z członkami Kapeli Dobrzeliniacy, współpracuje z Kapelą Mazowiecką. Od 2014 roku związana z Projektem Arboretum.

Justyna Piernik ? zajmuje się dokumentowaniem, badaniem i wykonywaniem dawnych pieśni tradycyjnych z Polski, Ukrainy i Rosji. Śpiewa pieśni z Mazowsza, Kujaw, Wielkopolski, Lubelszczyzny, pochodzące z archiwów muzycznych i własnych badań terenowych. Bada i interpretuje style i repertuary wybitnych polskich śpiewaczek tradycyjnych. Liderka zespołu Warszawa Wschodnia, solistka w międzynarodowych projektach muzycznych. Kierownik artystyczna projektu płytowego ?Kujawska Atlantyda?. Śpiewa z Kapelą Brodów.

 

20:00 Pochwalone (Dominika Korzeniecka, Małgorzata „Tekla” Tekieli, Dominika „Nika” Domczyk)

Założone pod koniec roku 2011 w Warszawie przez artystki z zespołu R.U.T.A.: Marię Magdalenę ? Nikę, Jolantę Kossakowską, Annę Mamińską, Ulę Iwińską i Ewę Chomicką. Projekt łączy punk alternatywny z modern folkiem oraz tekstami feministycznymi, wykorzystując dawne instrumenty ludowe: płocką fidel, biłgorajską sukę, saz oraz skrzypce barokowe. Pierwszy koncert odbył się 4 listopada 2012 w warszawskim klubie Centralny Dom Qultury przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury. W roku 2013 w niezależnej wytwórni płytowej, Antena Krzyku, zespół wydał płytę Czarny War. Rok później zespół zawiesił działalność na kilka miesięcy; od wiosny 2015 zaczął znów koncertować ? początkowo jako kwintet, a od jesieni 2016 jako trio – gitara basowa, perkusja i wokal.

 

Działanie realizowane w ramach projektu „Zielnik świętowań polskich” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego ?Niepodległa?

 

KO:BITY vol. 3/ odsłona nocna

Organizator: Spółdzielnia Socjalna Kulturhauz

Współorganizatorzy: Fundacja Magazyn Zmian, Oramics

Termin: 17.08.2019 r. // 21:00 ? bramka, 22:00 ? start imprezy

Miejsce: Dziedziniec Zamku Dybowskiego (ul. Dybowska 10-12, Toruń)

Bilety:  Przedsprzedaż online – 25,00 zł
Sprzedaż stacjonarna w dniu i miejscu imprezy – 30,00 zł

Link do wydarzenia na fcb: https://www.facebook.com/events/461852441297889/

? vegan food & bar ? sexism/racism/homophoby/fascism free zone

Cykliczna impreza KO:BITY powstała w 2016 roku z chęci pokazania tego, co na scenie muzycznej jest niewystarczająco prezentowane, ze szczególnym naciskiem na scenę kobiecą, w szczególności didżejską oraz osoby LGBTQ+ i osoby niebinarne.

Spółdzielnia Socjalna Kulturhauz, Fundacja Magazyn Zmian oraz Oramics ponownie łączą swoje siły, aby edukować, zachęcać do kooperacji, a przede wszystkim ? prezentować to, co w muzyce najlepsze, zarówno w wersji na żywo, jak i w odsłonie klubowej.

Kuratorem części klubowej jest kolektyw Oramics (www.oramics.pl), od ponad 2 lat działający na rzecz równości w muzyce elektronicznej poprzez organizację warsztatów, cyklicznych imprez klubowych, dbający o politykę safe space w rodzimych klubach i promujący oddolne inicjatywy.

Disclaimer: na wydarzeniach organizowanych przez Oramics nie ma zgody na seksizm, rasizm, ageizm, homofobię, transfobię, ani żadną inną formę wykluczania uczestniczek i uczestników. Chcemy pracować wspólnie w duchu wzajemnego szacunku, cierpliwości i otwartości.

?? LINE UP:

Yellen / Veronica Mi / PAKA / Cosmaya / Avtomat / Yoa / Monya / VJ Nie wiem

?? BIO:

Yellen

Inspiruje się wszystkim co dziwne, połamane, nieoczywiste i odbiega od klasycznego metrum 4×4. Jej sety to hipnotyczna podróż pomiędzy abstrakcyjnymi dźwiękami, oscylująca wokół gatunków, którym najbliżej do industrialnego techno, IDM, eksperymentalnej elektroniki oraz d?n?b. Didżejka związana z kolektywem Revive od kilku miesięcy mieszka w Berlinie, którego eklektyzm i energia stanowią dla niej obecnie największą inspirację oraz wyzwanie.

https://www.facebook.com/yellendj/
https://soundcloud.com/yellenmusic

Veronica Mi

Obywatelka Azerbejdżanu, zaczynała od grania w rodzinnym Baku, po przeprowadzce do Polski gościła między innymi w klubach Pogłos (Warszawa), Projekt LAB (Poznań), Szpitalna (Kraków) czy nieistniejący już Drugi Dom (Gdynia). Chętnie wspiera również DIY rejwy, wydarzenia charytatywne, non-profit. Zaangażowana społecznie aktywistka.

https://www.facebook.com/veronicamiii/
https://soundcloud.com/veronica-mi

PAKA

Poznanianka zafascynowana muzyką elektroniczną od najmłodszych lat. Próbuje przełamać stereotyp, że dla kobiet nie ma miejsca za dj-ką. W swoim skromnym dorobku może pochwalić się występami w czołowych polskich klubach u boku takich artystów jak: TAKA, Sept, Larix, Marco Remus czy Piotr Bejnar.

https://www.facebook.com/djpakaa/
https://soundcloud.com/paulina-paka

Cosmaya

Poznańska didżejka, producentka i rezydentka klubu Projekt LAB. Zaczęła tworzyć muzykę w 2014 roku, od 2017 roku aktywna jako dj-ka. Dotychczas miała okazję zagrać u boku takich artystów, jak m.in. I Hate Models, Cleric, O [Phase], Xosar czy Sigha. Zainspirowana muzyką hardcore nie ogranicza ilości distortion. W swoich setach łączy mocne, energiczne i niekiedy kwaśne techno z połamanymi rytmami.

https://soundcloud.com/cosmaya1
https://www.facebook.com/cosmaya1
https://www.instagram.com/cosmaya/

Avtomat

Kompozytor, producent muzyczny, didżej i wokalista, część składowa kolektywu Oramics. Przez ostatnie 10 lat przeszedł niejedną metamorfozę ? od fascynacji czysto syntetycznym brzmieniem po trudną do określenia fuzję poszarpanych kompozycji z tradycyjnym śpiewem wielogłosowym w tworzonym wraz z wokalistkami projekcie Pleśni. Ze swoją autorską muzyką miał już okazję zaprezentować się na takich festiwalach jak Tauron Nowa Muzyka, Audioriver, Spring Break, CoCArt, Sputnik czy Tofifest. Jego ponad 10-letnie doświadczenie na scenie klubowej, queerowej, antyfaszystowskiej i undergroundowej owocuje prawie irytująco eklektycznym leksykonem najbardziej postępowych brzmień dzisiejszej sceny elektronicznej. W seriach miksów i imprez klubowych (Ciężki Brokat, W Mocy Nocy, Dystopia) łączy nietypowe podziały rytmiczne, przyprawiając wszystko improwizowanymi na żywo wokalami.

http://www.facebook.com/AvtomatMusic
http://www.mixcloud.com/Avtomat/
http://www.residentadvisor.net/dj/avtomat
http://www.soundcloud.com/avtomatmusic

Yoa

Młoda dj?ka toruńskiej sceny techno. Zamiłowanie do muzyki towarzyszy jej od najmłodszych lat, czego skutkiem było uczęszczanie do szkoły muzycznej, gdzie uczyła się gry na fortepianie i flecie poprzecznym. Wkrótce potem zaczęła odkrywać różne oblicza muzyki elektronicznej. Gustuje w spokojnym minimal techno, house, lecz często odbiega od tego do klasycznego techno czy acid.

 

Monya

Znana w Toruniu jako Monia Łonia. Zaczynała jako wodzirejka na lokalnych imprezach disco. Każdy kto tam był, ten wie jak Monia potrafi porwać słuchaczy do tańca. Na KO:BITACH ma zamiar zaprezentować to, co najlepsze w Psy Goa Trance.

VJ Nie wiem

Jej wizualizacje to kombinacja animacji, filmów oraz abstrakcyjnych form. Używa wyłącznie autorskich materiałów, które modeluje oraz synchronizuje na żywo z muzyką. Pochodzi z Płocka, gdzie współtworzy kolektyw In/Out, który ma na koncie chociażby takie wydarzenia, jak Spektakl Dźwięków w Teatrze Per Se. Aktualnie mieszka w Toruniu, gdzie regularnie świeci na Kwadraturach, współtworzyła też cykl pod tytułem Kosmos. Obrazowała również dźwięk na takich wydarzeniach, jak SUMA, KO:BITY, Revive Festival, Bydgoskie do Pełna, Elektroniczny Park i Audiobar.

https://www.facebook.com/vjniewiem/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mobic Online
Buy Feldene Online
Zanaflex
Buy Aceclofenac without Prescription

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii