25 000 zł na 25 lecie Centrum Praw Kobiet

8 marca, Dzień Kobiet, to ważna i symboliczna data w walce o prawa kobiet na całym świecie. To również doskonała okazja, aby przypomnieć, jak ważną rolę w tej walce odgrywają organizacje działające na rzecz praw kobiet.

W tym roku mija 25 lat od powstania Centrum Praw Kobiet. Założycielce Fundacji przyświecała idea zapewnienia, aby prawo i praktyka jego stosowania rzeczywiście gwarantowały równe traktowanie kobiet i mężczyzn w życiu społecznym, politycznym i osobistym. Szybko okazało się jednak, że równie ważna jest konkretna pomoc dla kobiet: prawna, psychologiczna, praktyczna, bezpieczne schronienie.

Aby kobiety mogły korzystać z należnych im praw i realizować się w różnych sferach życia, musimy przeciwdziałać wszelkim nierównościom, złemu traktowaniu i naruszeniom ich praw. Szczególnie trudna jest jednak sytuacja kobiet doświadczających przemocy. Bite i maltretowane są często osamotnione w walce o swoją godność, swoje bezpieczeństwo i prawa, a pomoc specjalistyczna nie jest łatwo dostępna.

Centrum Praw Kobiet zmieniło i nadal zmienia świadomość społeczną oraz niektóre przepisy prawa. Wciąż jednak jest wiele do zrobienia. Jak pokazał przykład opublikowanego niedawno rządowego projektu nowelizacji do ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, musimy zachować czujność i stać na straży praw kobiet. Pomogłyśmy ponad stu tysiącom kobiet i ich dzieci, jednak pomocy potrzebują dalsze setki tysięcy.

W Centrum Praw Kobiet pragniemy, aby każda zgłaszająca się do nas kobieta otrzymała wszelką potrzebną pomoc. Aby to było możliwe, potrzebujemy Twojego wsparcia. Z uwagi na ograniczony dostęp do dotacji publicznych, działalność naszej Fundacji opiera się w dużym stopniu na wolontariacie i darowiznach. Dlatego też liczymy na Waszą pomoc i zaangażowanie. Razem możemy zrobić więcej!

Stań po stronie kobiet i weź udział w zbiórce z okazji 25 lecia istnienia CPK: https://www.facebook.com/donate/2172065709723940/2506115359458444/

 

Imitrex Online
Buy Skelaxin
Buy Cafergot Online
Robaxin

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii