CPK Gdańsk rozszerza swoją pomoc na całe województwo pomorskie

Centrum Praw Kobiet w Gdańsku oferuje bezpłatne wsparcie psychologiczne i prawne dla mieszkanek województwa pomorskiego, które doświadczają lub doświadczyły przemocy w rodzinie, w której występują problemy alkoholowe. CPK Gdańsk wspiera kobiety z doświadczeniem każdego rodzaju przemocy (fizycznej, psychicznej, seksualnej, ekonomicznej). Wszystkie formy wsparcia są dostępne całkowicie za darmo i dobrowolnie. Zgłaszające się kobiety mogą liczyć na poufność i anonimowość.

Lokal Fundacji Centrum Praw Kobiet w Gdańsku ma bardzo dobre położenie przy ulicy Gdyńskich Kosynierów 11 w Gdańsku Głównym. Łatwo jest się tu dostać zarówno PKP, jak i SKM (stacja Gdańsk Główny i Gdańsk Stocznia), pieszo od przystanku tramwajowego Plac Solidarności i dworca autobusowego PKS. Fundacja przyjmuje klientki od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00, jednak ze względu na wciąż utrzymujące się zagrożeniem COVID-19 panie proszone są o wcześniejsze umówienie się na wizytę pod numerem telefonu +48604590117 lub mailowo: cpk_gdansk@cpk.org.pl. Przed wizytą warto zapoznać się też z nowymi zasadami przyjęć, które obowiązują od 1 czerwca 2020 r.

Liczby kłują w oczy. Wg statystyk publikowanych przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2016 roku w województwie pomorskim członkowie gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych przeprowadzili 3 901 rozmów interwencyjno-motywujących w związku z nadużywaniem przez daną osobę alkoholu. Wobec 5 011 osób podjęto czynności zmierzające do orzeczenia o zastosowaniu wobec osoby uzależnionej od alkoholu obowiązku poddania się leczeniu w placówce leczenia uzależnienia od alkoholu, a do sądu złożono 1 545 wniosków o zobowiązanie do podjęcia leczenia odwykowego. Biorąc pod uwagę powyższe dane możemy szacować, że ponad połowa kobiet doświadczających przemocy w rodzinie doświadcza również problemu współuzależnienia żyjąc w bliskiej relacji z osobą nadużywającą alkoholu.

Projekt ?Specjalistyczne wsparcie członków rodzin osób z problemem alkoholowym? dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego województwa pomorskiego.

Buy Norflex Buy Skelaxin Online Aceclofenac Buy Emla without Prescription

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii