CPK w obywatelskim komitecie inicjatywy ustawodawczej

Centrum Praw Kobiet oficjalnie współtworzy obywatelski komitet inicjatywy ustawodawczej „Legalna aborcja – bez kompromisów”!
Komitet tworzą: Marta Lempart i Bożena Przyłuska z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Kamila Ferenc i Krystyna Kacpura z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Karolina Więckiewicz i Natalia Broniarczyk z Aborcyjnegi Dream Teamu, Aleksandra Knapik-Gauza z Łódzkich Dziewuch Dziewuchom oraz Urszula Nowakowska z Centrum Praw Kobiet.
W składzie komitetu są także posłanki Lewicy: Katarzyna Kotula, Joanna Scheuring-Wielgus, Wanda Nowicka, Katarzyna Ueberhan, Monika Falej, Katarzyna Kretkowska, prof. Joanna Senyszyn, Magdalena Biejat i Marcelina Zawisza.
Kobiety w Polsce potrzebują prawa, które będzie je chronić, a nie ograniczać. Komitet zainicjuje prawdziwą debatę społeczną nt. aborcji i praw kobiet; debatę, która powinna była odbyć się już dawno, ale dotychczas kobiety były zagłuszane i wykluczane, a ich doświadczenia i potrzeby lekceważone. Mówimy dość i bierzemy sprawy we własne ręce!
Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii