Dziś premiera „Moimi słowami” Ruth B. Ginsburg pod matronatem CPK

Centrum Praw Kobiet objęło matronatem światowy bestseller autorstwa najsłynniejszej sędzi USA, ikony walki o prawa człowieka. „Moimi słowami” to kolekcja esejów, wywiadów i cytatów Ginsburg, w których poruszane są kwestie równości płci, funkcjonowania systemu prawnego, ale także uniwersalne wartości składające się na szeroko rozumiane człowieczeństwo. Książka pozwala lepiej zrozumieć fenomen Ruth, która jeszcze za życia stała się nie tylko symbolem walki o równość i sprawiedliwość społeczną, ale także prawdziwą ikoną popkultury. Dowcipne, wciągające, a czasem poważne „Moimi słowami” to fascynujący obraz jednej z najbardziej wpływowych kobiet Ameryki i pozycja obowiązkowa dla osób, które chcą wiedzieć o niej więcej.
Autorką wstępu do polskiej edycji książki jest prof. Ewa Łętowska. Premiera 31 maja.
15% z każdego sprzedanego e-booka trafi do Centrum Praw Kobiet!
Ruth Bader Ginsburg ciężko walczyła o uznanie jej inteligencji, talentu i pracowitości. Angażowała się w walkę na rzecz równouprawnienia kobiet i ich dostępu do przyzwoitego traktowania. Nie chodziło o czysto formalne „podciągnięcie” kobiet do tego, co prawo przyznaje mężczyznom. Ginsburg domagała się zmiany standardu traktowania obu płci tak, aby miarą nie była wyłącznie męska perspektywa. Oponowała więc przeciw „romantycznemu paternalizmowi” przy dyskryminacji kobiet, nakazującego pobłażliwie traktować „ochronne” wykluczenie kobiet „dla ich dobra”. Takie ujęcie było nowością w USA. Podobny paternalizm bywa tolerowany w Polsce – ze wstępu prof. Ewy Łętowskiej do książki „Moimi słowami”.
Wydawnictwo Fame Art oraz organizatorki festiwalu HER Docs zapraszają na spotkanie w Kinie Luna poświęcone sędzi Sądu Najwyższego USA „Sędzia Ruth B. Ginsburg. Jestem kobietą. Mam swoje prawa. Film – książka – dyskusja”, które odbędzie się 9. czerwca.
-Promocja książki „Moimi słowami”
-Pokaz filmu dokumentalnego „RBG”
-Dyskusja z udziałem prof. Łętowskiej
Wydarzenie odbędzie się w Kinie Luna w Warszawie.
Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii