Schronisko Sowa

A
A

Podaruj bezpieczne schronienie

Schronisko dla kobiet SOW(a)

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
CPK

Kiedy dom staje się piekłem, potrzebny jest bezpieczny azyl.
Wesprzyj schronisko dla kobiet SOW(a)

Fundacja Centrum Praw Kobiet prowadzi w Warszawie schronisko dla kobiet doświadczających przemocy i ich dzieci. Pobyt w ośrodku daje im bezpieczne schronienie. Pozwala stanąć na nogi. Kobiety są pod opieką psycholożek, dostają pomoc prawną, możliwość konsultacji z doradczynią zawodową. Biorą udział w grupach wsparcia, szkoleniach, warsztatach. Mają szansę na nowe życie. Aktualne potrzeby SOW dotyczą nowego wyposażenia sali zabaw dla dzieci w zabawki, książeczki, filmy, gry. Potrzebujemy również doposażyć Ośrodek w ręczniki, koce, pościel (poduszki, kołdry) i tzw. bieliznę pościelową (poszewki, prześcieradła), wodoodporne pokrowce na materace, sztućce, niewielką kanapę, fotele.

WPŁAĆ DAROWIZNĘ I
PODARUJ IM BEZPIECZNE SCHRONIENIE

1

Chcę pomóc:

2

Wpłacam kwotę:

powod 1

Donec sollicitudin molestie malesuada. Quisque velit nisi, pretium ut lacinia in, elementum id enim.

powod 1

Curabitur aliquet quam id dui posuere blandit. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus.

powod 1

Quisque velit nisi, pretium ut lacinia in, elementum id enim. Donec sollicitudin molestie malesuada. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed

powod 1

Donec sollicitudin molestie malesuada. Quisque velit nisi, pretium ut lacinia in, elementum id enim.

3

Moje dane:

Pola oznaczone symbolem * są wymagane

Pomożesz
zorganizować:

6 pokoi

6 pokoi

Pokój dziecięcy

6 pokoi

Kuchnię z jadalnią

6 pokoi

4 łazienki

6 pokoi

Wsparcie prawne

6 pokoi

Pomoc psychologiczną

6 pokoi

KOMU POMAGAMY

Historia Haliny

Coraz częściej zdarzało się że mnie ”popychał” i „dotykał”, to znaczy, że zatrzymywałam się dopiero na ścianie z jego dłońmi boleśnie odciśniętymi na moich ramionach. Potem zaczął bić. Coraz częściej, bez śladów, po głowie i brzuchu. Zapewniał mnie, że wie gdzie bić, aby nie było śladów.

W nocy z 2 na 3 stycznia 2002 roku mąż bardzo mnie pobił i znęcał się nade mną przez całą noc. W oknie zawiesił ręczniki, a drzwi do pokoju dzieci blokował, by nie mogły przyjść mi z pomocą.  Nad ranem wyrzucił mnie  z domu.

To nie jedyny raz kiedy mąż wyrzucił mnie z domu. Zdarzało się to często. Siedziałam wówczas na klatce schodowej i nasłuchiwałam, czy nie idzie znęcać się nad córkami.

Pewnej nocy mąż bardzo mnie pobił, a potem wszedł do pokoju dzieci, zerwał je z łóżek i rozkazał pożegnać się z matką, bo jutro znajdą ją w czarnym worku zakopaną w lesie. Gdy taka sytuacja się powtórzyła, córki trzymały mnie i płakały razem ze mną. Mąż straszył, że może mnie bezkarnie zabić, bo ma stwierdzoną chorobę psychiczną, a gdy zabije mnie w afekcie, to zostanie uniewinniony.

Przez wiele lat mój dom był najbardziej niebezpiecznym dla nas miejscem na ziemi.

Takich kobiet jak Halina zgłasza się do Centrum Praw Kobiet ponad 500 miesięcznie.

PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ RATUJESZ KOBIETY DOŚWIADCZAJĄCE PRZEMOCY DOMOWEJ.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Przemoc wobec kobiet w liczbach

icon

W Polsce co 3 kobieta doświadczyła przemocy fizycznej ze strony partnera

icon

Rocznie około 400 kobiet w Polsce traci życie w wyniku przemocy domowej (morderstwa, samobójstwa).

icon

Tylko w co trzecim przypadku przemocy ze strony partnera zawiadomiona jest policja, a ponad 70% spraw jest umarzana

icon

W 90-95% przypadków sprawcami przemocy w rodzinie są mężczyźni, a ofiarami kobiety.

icon

Ofiarami przemocy domowej są również dzieci. 80% jest naocznymi świadkami przemocy, a 30-40% dzieci doznaje bezpośredniej przemocy fizycznej

icon

Przemoc w rodzinie może dotknąć każdego, a status materialny, wykształcenie etc. nie ma wpływu na stosowanie przemocy.

O Centrum Praw Kobiet

Fundacja Centrum Praw Kobiet (organizacja pożytku publicznego) powstała w 1994 r. i jest najstarszą tego typu organizacją pro kobiecą w Polsce działającą tak długo i na tak szeroką skalę.

Fundacja CPK udziela rocznie pomocy średnio 5500 kobietom, które stały się ofiarami przemocy. Przez 27 lat działalności pomogła ponad 100 tys. kobiet. Misją Centrum Praw Kobiet jest zapewnienie kompleksowej pomocy kobietom doznającym przemocy i ich dzieciom. CPK jest organizacją, na którą zawsze może liczyć każda kobieta, która doznała przemocy domowej.

CPK prowadzi 6 poradni dla kobiet doświadczających przemocy: w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu . Prowadzi także schronisko dla kobiet SOW(a) w Warszawie, gdzie kobiety wraz z dziećmi mogą znaleźć bezpieczny nocleg oraz schronisko dla kobiet KOS w Krakowie.

Każda kobieta, która przychodzi do CPK zostaje objęta kompleksową pomocą i może bezpłatnie skorzystać ze wszystkich usług. Fundacja często jest ich ostatnią deską ratunku.

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii