Projekcja filmu „Jeszcze nie koniec” + dyskusja/CPK GDAŃSK

Centrum Praw Kobiet w Gdańsku i Krytyka Polityczna w Trójmieście zapraszają na pokaz filmu „Jeszcze nie koniec” (2017) francuskiego reżysera Xaviera Legranda. Film pokazuje problem przemocy domowej z perspektywy sprawy rozwodowej oraz uregulowania kontaktu z dziećmi.

Po projekcji odbędzie się dyskusja, podczas której poruszymy tematy związane zarówno z prawnymi aspektami rozwodu i opieki nad dziećmi, a także psychologiczne podłoże zachowań głównego bohatera oraz innych członków rodziny. Postaramy się zrozumieć emocje, które towarzyszą zakończeniu przemocowego związku oraz transformacji rodzinnego systemu po rozwodzie.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Kiedy: środa, 16 października 2019, godz. 18:00
Miejsce: Krytyka Polityczna – ŚWIETLICA w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35 (II piętro), 80-802 Gdańsk
Udział bezpłatny.

Prowadzenie: Adrianna Halman – prawniczka i aktywistka prawnoczłowiecza. W wolnych chwilach pisze o książkach i prowadzi zajęcia edukacyjne. Pełnoetatowa feministka.

Gościni: Barbara Zachalska-Bieg – adwokatka i absolwentka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Specjalizuje się w prawie karnym oraz rodzinnym. Prowadzi własną kancelarię w Sopocie.

 

Pokaz filmu odbywa się w ramach projektu filmowego poruszającego tematykę dyskryminacji oraz wykluczenia. Fabuła filmów dostarcza przykładów, dzięki którym łatwiej zrozumieć i wytłumaczyć zjawiska niezrozumiałe oraz pozwala na wczucie się w pozycję osoby, która doświadczyła przemocy lub wykluczenia. Po każdej projekcji odbywa się dyskusja odnosząca się do filmu, prowadzona przez zaproszonego/ą specjalistę/kę w danej problematyce. Świetlica Krytyki Politycznej umożliwia stworzenie bezpiecznej i kameralnej przestrzeni do dyskusji, a rolą prowadzących i specjalistów/ek jest ekspercka analiza problematyki, umożliwiająca pełniejsze zrozumienie bohaterów/ek filmów i bezpośrednio dotykająca problemu dyskryminacji ze względu na płeć, stereotypów i wykluczenia.

Pytania organizacyjne można kierować na adres: magdalena.nowacka@cpk.org.pl

Organizatorki: Fundacja Centrum Praw Kobiet – Oddział Gdańsk i Krytyka Polityczna – ŚWIETLICA w Trójmieście.
Projekt filmowy jest częścią projektu „W stronę równości – przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć? dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

Maxalt Online
Buy Tylenol
Cafergot
Buy Aceclofenac without Prescription

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii