17.10 g. 18.00, zapraszamy na spotkanie z autorką książki „Aż do śmierci” – Darią Górką

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Darią Górką, reporterką TVN24 oraz autorką książki „Aż do śmierci”. Jej książka to głos oddany kobietom, które głosu nigdy nie miały.

Historie kobiet, które dotarły do własnych granic i z ofiar przeistoczyły się w katów.

Prawdziwe historie o przemocy, która zmusza do ostatecznych rozwiązań i zmienia ofiarę w kata.
Daria Górka, dziennikarka TVN24, dotarła do kobiet, które skazano za zabicie swoich oprawców. Kobiet, które odważnie lub bezmyślnie, w akcie desperackiej samoobrony przed przemocą domową, postanowiły powiedzieć dość i zabiły. Reporterka próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie o to, dlaczego krzywdzone kobiety latami tkwią przy swoich oprawcach w narastającym cierpieniu i bezradności. Na jej wnikliwe pytania o istotę przemocy domowej odpowiadają więźniarki oraz terapeuci pracujący z takimi osobami.

Opowieści o ich związkach zaczynają się od siniaków, krwiaków, poważnych złamań i krwi, którą musiały szybko tamować, żeby nie zabrudzić kanapy. Przez lata zamiast czułych pocałunków, otrzymywały uderzenia w twarz, zamiast czułych słów, słyszały wyzwiska. Były kopane, poniżane, okaleczane i zmuszane do prostytucji. Taki los zgotowali im mężczyźni ich życia, ci sami, którzy wielokrotnie deklarowali miłość.
Moment, w którym dotarły do granicy swojej wytrzymałości nie zawsze pamiętają. Po którymś uderzeniu lub wyzwisku coś w nich pękło i odpowiedziały przemocą na przemoc. Nie rozumieją, dlaczego akurat wtedy straciły panowanie nad sobą.
Daria Górka podejmuje poważną analizę dotyczącą bezradności wobec przemocy i narastającego wokół niej milczenia. W rozmowach z więźniarkami, psychologami więziennymi, pracownikami Niebieskiej Linii i prawnikami, szuka odpowiedzi na najtrudniejsze pytanie ? jak wyrwać się z kręgu przemocy? Dziennikarka stawia tezę, iż przemoc karmi się milczeniem i tylko nasze mówienie o niej, odkrywanie tego, co zakryte, pozwoli rozpocząć długotrwały proces wyswobadzania się z jej pułapki.

ZAPISY: w poradni na Wilczej, mailowo: warsztaty_szkolenia@cpk.org.pl lub telefonicznie: 22 622 25 17.

Buy Maxalt
Buy Tylenol Online
Zanaflex
Buy Arcoxia without Prescription

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii