Warsztat „Fajny chłopak” dla chłopaków w wieku 16-19 lat

Centrum Praw Kobiet – oddział w Gdańsku zaprasza na warsztaty Fajny Chłopak. 

Dla kogo? Dla chłopaków w wieku 16-19 lat  
Kiedy? Piątek, 6 sierpnia 2021 r.  w godz. 11:00-18:00
Gdzie? Europejskie Centrum Solidarności, 3 piętro, sala 3.35 
Ile to kosztuje? Warsztaty są bezpłatne
Zapisy: formularz zgłoszeniowy

Czym właściwie jest męskość i do jakiej roli socjalizowany jest mężczyzna we współczesnym świecie? Czy trzeba być twardzielem, silnym i niepokonanym, który zawsze i wszędzie ze wszystkim sobie radzi? A może jest w tym wszystkim przestrzeń na na emocje, proszenie o wsparcie i współodpowiedzialność? 

  • W jakim stopniu popkultura i stereotypy mówią nam jacy mamy być i na ile na nas wpływają?
  • Jak reagujemy jeśli któryś z naszych znajomych woli gotować niż oglądać mecze, wzrusza się w kinie i nie gra na PlayStation?
  • I co z tym wszystkim ma wspólnego przemoc i dyskryminacja?

O tym i o wielu innych ważnych rzeczach będziemy rozmawiać podczas warsztatów Fajny Chłopak. 

Warsztaty poprowadzą:

Julian Czurko –  trener antyprzemocowy, doktor nauk humanistycznych.  Działa w obszarach rozwoju osób i organizacji, pracy twórczej, jest facylitatorem procesów zespołowych.  Fan gier fabularnych, komputerowych, ponowoczesnej humanistyki i sztuki, a najbardziej – jamników szorstkowłosych. Więcej o Julianie: http://julianczurko.pl/

Michał Maciejak – trener antyprzemocowy, pedagog pracujący m.in metodą dramy, wykładowca akademicki. Pracuję głównie z młodzieżą. Przeprowadził ponad 7500 godzin (!) warsztatów oraz szkoleń. Więcej o Michale: https://www.michalmaciejak.com/

Julian Czurko i Michał Maciejak współtworzą projekt „Sztama w edukacji na rzecz zmiany”, który polega na działaniach skupionych na stworzeniu i rozwoju metody edukacji antyprzemocowej dedykowanej chłopcom w wieku szkolnym. W ramach Szkoły Trenerów Antyprzemocowych SZTAMY zostanie przeszkolonych 16 mężczyzn chcących pracować warsztatowo z chłopakami. Jednocześnie nad metodą pracować będzie Zespół Programowy złożony z ekspertów/ekspertek pracujących w obszarze przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy. Stworzony zostanie także katalog dobrych praktyk stosowanych w innych krajach i przeprowadzone zostaną webinaria z międzynarodowymi ekspertami na temat męskości i udziału mężczyzn w przeciwdziałaniu przemocy ze względu na płeć. 

Więcej o projekcie czytajcie na Facebook i na stronie projektu.

Na zgłoszenia czekamy do 4 sierpnia – wystarczy wypełnić krótką ankietę.

Jeśli nie masz jeszcze 18 lat będzie potrzebna zgoda twojego rodzica/opiekuna na udział w tym wydarzeniu. Dostaniesz ją w mailu po wypełnieniu ankiety. 

W razie jakichkolwiek pytań, napisz do Oli Brody, organizatorki wydarzenia: wolontariat_gdansk@cpk.org.pl 

Warsztaty dofinansowano ze środków Miasta Gdańska w ramach projektu ‘’Bezpieczeństwo-Upełnomocnienie-Wsparcie-Wzmocnienie’’. 

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii