WARSZTAT PRAWA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH CYBERPRZEMOCY I MOWY NIENAWIŚCI

Internetowej agresji można doświadczyć bez względu na płeć. Badania pokazują jednak, że w porównaniu do mężczyzn kobiety w sieci atakowane są częściej. Między 2000 a 2013 rokiem kobiety doświadczyły 70 procent przypadków nękania udokumentowanych przez amerykańską organizację Working to Halt Online Abuse. Według badania przeprowadzonego w 2014 roku przez Fundację Feminoteka wśród młodzieży gimnazjalnej i licealnej cyberprzemocy doświadczyło 37 proc. uczennic i 25 proc. uczniów.

Centrum Praw Kobiet ? Oddział w Gdańsku zaprasza na bezpłatny warsztat poświęcony prawom i możliwościom pomocy, jakich może oczekiwać osoba doświadczająca cyberprzemocy i mowy nienawiści.

 

Kiedy: piątek, 23 listopada, godz.: 16:00-18:00.

Miejsce: Centrum Praw Kobiet ? Oddział w Gdańsku, ul. Gdyńskich Kosynierów 11, 80-866 Gdańsk (I piętro, sala konferencyjna).

Prowadzenie: radczyni prawna Izabela Duczyńska

Liczba miejsc: 10-20*

Udział bezpłatny.

Obowiązują zapisy!

 

Podczas spotkania omówione zostaną następujące zagadnienia:

 • Czym jest cyberprzemoc.
 • Bezpieczeństwo w sieci.
 • Cyberprzemoc w szkole.
 • Prawo do swobody wypowiedzi w mediach.
 • Regulacje prawne w Polsce dotyczące cyberprzemocy i mowy nienawiści.
 • Przestępstwa dotyczące mowy nienawiści.
 • Prawne instrumenty ochrony wolności wypowiedzi.

 

Zapisy:

 • Aby zapisać się na warsztat należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdEFc6-Y5gl81KJzrT7uDn5EE85dfZDo0H7PHzryuugWquSKw/viewform
 • Jeśli osoba chętna do udziału nie ma możliwości wypełnienia formularza przez Internet, to może zapisać się na warsztat pisząc na adres e-mail: anna.januszak@cpk.org.pl lub zapisując się osobiście w biurze CPK Gdańsk w godzinach funkcjonowania sekretariatu (od poniedziałku do czwartku: 10:00-18:00 i w piątki: 10:00-15:00).
 • O udziale w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń.
 • Wypełnienie formularza jest pierwszym krokiem zapisów na warsztat. Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy informację o wpisie na listę podstawową lub rezerwową – w zależności od liczby zgłoszeń i wolnych miejsc.

 

Prowadząca warsztat:

Radczyni prawna Izabela Duczyńska – magister prawa, ukończone studia podyplomowe z prawa medycznego. Radczyni prawna od 2011 roku (Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku), posiadająca własną kancelarię, specjalizująca się m.in w prowadzeniu procesów z prawa rodzinnego i opiekuńczego. Wolontariuszka współpracująca z Centrum Praw Kobiet (od 2012 roku) i innymi organizacjami pozarządowymi, prowadząca szkolenia i warsztaty dotyczące tematyki przeciwdziałania przemocy, udzielająca porad prawnych pokrzywdzonym przestępstwem w ramach programu Fundusz Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem i Pomocy Postpenitencjarnej.

 

Pytania organizacyjne można kierować na adres: anna.januszak@cpk.org.pl.

 

*W przypadku nie zgłoszenia się wystarczającej liczby uczestniczek/ków, zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu spotkania.

Organizatorki: Fundacja Centrum Praw Kobiet – Oddział Gdańsk.

Warsztat odbywa się w ramach projektu „Prawa Kobiet na 100-lecie Praw Wyborczych Polek”.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Maxalt Online
Buy Tizanidine
Buy Motrin Online
Buy Indometacin without Prescription

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii