Chcę być mamą szczęśliwego człowieka! // Warszawa // 13 i 27 października

Centrum Praw Kobiet serdecznie zaprasza do udziału w dwudniowym warsztacie #AkademiaMocyKobiet pt. Chcę być mamą szczęśliwego człowieka!
Terminy: 13 i 27.10.2023 (piątki), godziny: 17:00 – 19:00

Miejsce: ul. Piękna 66a lok. 10, Warszawa

Czy zastanawiałaś się nad tym, jak pomóc swojemu dziecku, aby w przyszłości mogło stać się mądrym i szczęśliwym człowiekiem?
To pytanie może Ci być bliskie, jeśli oczekujesz przyjścia na świat swojego maleństwa albo od niedawna zostałaś mamą.

Ta nowa życiowa rola której obecnie doświadczasz, może powodować wątpliwości związane z wyborem właściwego stylu rodzicielskiego dla swojego potomstwa. Dzieje się tak, ponieważ edukacja szkolna nie uczy nas jak być rodzicami, a styl wychowania najlepiej znany jest z perspektywy osobistego doświadczenia. Pomimo tego, że często wydaje się on nam niewłaściwy, stosujemy ten sam lub podobny model wobec własnych dzieci, niejednokrotnie powielając błędy popełniane przez naszych rodziców.
Ten krąg można jednak przerwać – współczesne badania pokazują, że mamy wpływ na rozwój emocjonalny naszego dziecka, a postawy rodzicielskie mogą stwarzać adaptacyjne warunki jego rozwoju! Pewność, spokój w wychowaniu i odpowiednie praktyki rodzicielskie skutecznie pomagają w osiągnięciu sukcesu przez młodych ludzi.

Jak więc wspierać swoje dziecko od pierwszych chwil życia, zwłaszcza wtedy, kiedy matka znajduje się w trudnej sytuacji?
Ten dwudniowy warsztat pozwoli przyszłym i obecnym mamom popatrzeć na sprawę wychowania z szerszej perspektywy tak, aby mogły znaleźć własną drogę do uczynienia swojego dziecka mądrym i szczęśliwym człowiekiem oraz zadbać o swój dobrostan.

Co zyskasz:

– będziesz miała okazję przeanalizować własny styl przywiązania rodzinnego i sprawdzić, w jaki sposób wpłynął na Twoje dorosłe życie,
– opracujesz własną listę celów i priorytetów wychowania dziecka w pierwszych latach jego życia,
– dowiesz się, jak przebiega rozwój dziecka w wieku 0-7 lat i jak możesz wspierać swoje maleństwo w tym wczesnym etapie jego życia,
– będziesz mogła stworzyć sieć wsparcia z innymi mamami.

KTO PROWADZI: Agnieszka Mądrakiewicz-Stanek – trenerka rozwoju osobistego i rozwoju oświaty z wieloletnim doświadczeniem pracy z młodzieżą, coach, studentka ostatniego roku psychologii IOS na SWPS.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny! Liczba miejsc bardzo ograniczona! Zakwalifikowane uczestniczki otrzymają informacje drogą e-mailową do 8.10.2023. Obowiązują zapisy. https://forms.gle/zv12NQXyws1NZQ3X8
W razie pytań zapraszamy do kontaktu warsztaty_szkolenia@cpk.org.pl

 

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii