Warsztaty z przeciwdziałania przemocy

Centrum Praw Kobiet – Oddział Gdańsk zaprasza na warsztaty z przeciwdziałania przemocy dla mieszkańców i mieszkanek Gdańska oraz osób działających w organizacjach pozarządowych i instytucjach pomocowych. 

Jednodniowe warsztaty dla mieszkańców i mieszkanek Gdańska.
Kiedy?
Sobota 21.08.2021 r. godz. 10:00 – 18:00
Niedziela 22.08.2021 r. godz. 10:00 – 18:00
Niedziela 26.09.2021 r. godz. 10:00 – 18:00
Gdzie? Europejskie Centrum Solidarności, 3 piętro, sala 4
Ile to kosztuje? Warsztaty są bezpłatne
Liczba miejsc: 10-15
Zapisy: formularz

Warsztaty dla mieszkańców i mieszkanek Gdańska – Facebook.

Dwudniowe warsztaty dla osób działających w organizacjach pozarządowych i instytucjach pomocowych.
Kiedy? Sobota – niedziela 02.10.2021 r. – 03.10.2021 r. godz. 10:00 – 18:00
Gdzie? Europejskie Centrum Solidarności, 3 piętro, sala 4
Ile to kosztuje? Warsztaty są bezpłatne
Liczba miejsc: 10-15
Zapisy: formularz

Warsztaty dla organizacji pozarządowych i instytucji pomocowych – Facebook.

Podczas warsztatów zapewnione będę przerwy kawowe oraz przerwa obiadowa.

W trakcie warsztatów prowadzonych przez specjalistki Fundacji Centrum Praw Kobiet uczestnicy i uczestniczki:

  • dowiedzą się jakie formy przemocy istnieją i jak ją rozpoznać;
  • zdobędą wiedzę w jaki sposób pomagać skutecznie i bezpiecznie;
  • dostaną wskazówki jak rozmawiać z osobą, o której wiemy lub podejrzewamy, że doświadczyła przemocy;
  • poznają przepisy prawne regulujące kwestie przemocy;
  • wymienią się doświadczeniami

Kto poprowadzi warsztaty? 

Kalina Halemba – magister psychologii.  Szkoliła się z zakresu interwencji kryzysowej i pracy z osobami doświadczającymi przemocy i osobami po doświadczeniu traumatycznym. Od 2018 roku uczestniczy w Szkole Terapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Od 2016 roku związana z Centrum Praw Kobiet, gdzie prowadzi konsultację wstępne, udziela indywidualnej pomocy psychologicznej, prowadzi grupy wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy oraz warsztaty z zakresu przeciwdziałania przemocy. 

Izabela Duczyńska – radczyni prawna specjalizująca się w przeciwdziałaniu przemocy.  Współautorka warsztatów ‘’Wzmocnienie działań na rzecz ofiar przemocy w rodzinie”, prowadząca cyklu warsztatów dotyczących przeciwdziałania przemocy w ramach projektu ‘’Prawa Kobiet na 100-lecie Praw Wyborczych Kobiet’’ oraz warsztatów dla radnych dzielnic miasta Gdańska i instytucji pomocowych. Laureatka tytułu honorowego ‘’Kryształowe Serce Radcy Prawnego 2017’’ oraz laureatka Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza. Od 2020 roku członkini Komisji ds. Edukacji prawnej i pro bono Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. W Centrum Praw Kobiet udziela porad prawnych. 

Marta Łyzińska – magister psychologii. Specjalizuje się w leczeniu traumy. Brała udział m.in w szkoleniu z zakresu pscyhotraumatologii praktycznej w Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii we współpracy z Instytutem Terapii Zintegrowanej w Monachium. Kształci się w ramach 4-letniego szkolenia z psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. W latach 2016-2021 współpracowała z Centrum Praw Kobiet udzielając porad psychologicznych.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu mailowego z organizatorką wydarzenia Aleksandrą Brodą: wolontariat_gdansk@cpk.org.pl 

Warsztaty są współfinansowane ze środków Gminy Miasta Gdańska w ramach projektu ‘’Edukacja na rzecz praw człowieka i równego traktowania’’. 

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii