Równe związki! Nowa kampania Centrum Praw Kobiet

Wakacje to czas zawierania nowych znajomości, zakochiwania się, pierwszych pocałunków i seksualnych debiutów. Większość z nas uczyła się bycia w relacji i budowania związku na swoich błędach – nie musi tak jednak być! Nowa kampania Centrum Praw Kobiet „Równe związki” to podana w przystępny sposób wiedza o zawieraniu znajomości, randkach, zgodzie na seks i bezpiecznych zasadach rozstania.  

 

Nie od dziś wiemy, że profilaktyka to najskuteczniejsze narzędzie zapobiegania przemocy. Dlatego Centrum Praw Kobiet swoją nową kampanię „Równe związki” adresuje do młodych osób, które dopiero nabywają pierwsze doświadczenia w relacjach intymnych, randkowaniu, seksie i zrywaniu. Kampanię tę stworzyłyśmy dzięki wsparciu wspaniałych i mądrych edukatorek i twórczyń, aby wyposażyć młodych ludzi w podstawowe narzędzia do budowania zdrowej, partnerskiej relacji opartej na równości. Zwracamy również uwagę na „czerwone flagi”, czyli zachowania, których nie należy ignorować w związku, bo mogą z czasem przerodzić się w przemoc.

 

Wychodzenie z toksycznych i przemocowych relacji jest bardzo trudnym i nieraz długim procesem, dlatego Centrum Praw Kobiet rusza z kampanią profilaktyczno-edukacyjną „Równe związki” skierowaną do młodych ludzi – mówi Urszula Nowakowska, prezeska Fundacji Centrum Praw Kobiet. Mamy nadzieję, że nasz krótki kurs uzmysłowi odbiorcom i odbiorczyniom, jak ważna i potrzebna jest równość w związku i to od samego początku. Liczymy, że osoby, które obejrzą nasz kurs wezmą go sobie do serca i będą wcielały w życie zasady równości i partnerstwa.

 

Kampania została pomyślana jako poświęcony związkom krótki kurs, w którym każdy odcinek prowadzony jest przez inną edukatorkę lub twórczynię internetową. Do współpracy zaprosiłyśmy Natalię Skoczylas, Maję Staśko, Hannę Sywulę, Martynę Kaczmarek, Magdalenę Nowacką i Kasię Męciński – każda z nich opowiada o innym etapie i aspekcie związku oraz ostrzega przed „czerwonymi flagami”.

 

Odwiedź https://cpk.org.pl/rowne-zwiazki i dowiedz się więcej!

 

 

Twórcy i twórczynie kampanii:

 

Fundacja Centrum Praw Kobiet

Agencja reklamowa Dziadek do orzechów

Dom produkcyjny Makata

Dom mediowy Czarna Owca

Reżyserka: Marta Pruska

 

Edukatorki:

Natalia Skoczylas

Maja Staśko

Hanna Sywula

Martyna Kaczmarek

Magdalena Nowacka

Kasia Mecinski

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii