Wielka Koalicja za Równością i Wyborem apeluje do Komisji Europejskiej w sprawie Konwencji antyprzemocowej

Wielka Koalicja za Równością i Wyborem zrzeszająca ponad 100 organizacji kobiecych i grup nieformalnych działających na rzecz praw reprodukcyjnych, przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć i praw kobiet we współpracy z Centrum Praw Kobiet wysyła apel do Unii Europejskiej o większą aktywność w obszarze zapobiegania przemocy i skuteczniejszej ochrony kobiet i dzieci.

Jesteśmy głęboko zaniepokojone zapowiedziami ministry rodziny, pracy i polityki społecznej ? Marleny Maląg, jak również wicepremierki, ministry rozwoju Jadwigi Emilewicz, a także wiceministra sprawiedliwości Romanowiskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o planach wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej, zwanej też Konwencją antyprzemocową, która opiera się na orzecznictwie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i wyznacza istotne standardy w przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. Zapowiedzi napędzane są przez działania Ordo Iuris, które uruchomiło kampanię przeciwko Konwencji antyprzemocowej.

Minęły trzy lata odkąd UE podpisała Konwencję antyprzemocową, ale proces mający doprowadzić do jej ratyfikacji został niestety zatrzymany. Ubolewamy, że w tak ważnej dla milionów kobiet i dzieci kwestii kraje członkowskie UE nie osiągnęły porozumienia i dotychczas nie przystąpiły do Konwencji antyprzemocowej, choć jej wdrożenie w krajach członkowskich miałoby realny wpływ na życie i zdrowie milionów kobiet i pozwoliłoby uratować wiele istnień ludzkich. Konwencja daje narzędzia, które pozwalają skuteczniej niż dotąd  zapobiegać  i zwalczać przemoc w rodzinie. Czas, by zaczęto ją wdrażać i stosować w praktyce.

Apel wysyłamy do:

Przewodniczącej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen
Komisarki ds. Równego Traktowania, Heleny Dalli
Przewodniczącego Rady Europejskiej, Charlesa Michel
Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Davida Sassoli
Kanclerka Niemiec, Angeli Merkel
Premiera Portugalii, Antónia Costy
Premiera Słowenii, Janeza Janša

Pełną treść apelu publikujemy poniżej:

Apel Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem w angielskiej wersji językowej.

Apel Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem w polskiej wersji językowej.

Imitrex Online
Buy Cafergot
Buy Indometacin Online
Emla

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii