Wolontariusze Kompanii Piwowarskiej wyremontują gdańskie Centrum Praw Kobiet

Już 6 października dzięki wolontariuszom Kompanii Piwowarskiej wnętrza gdańskiego Centrum Praw Kobiet przejdą metamorfozę. Remont obejmujący odmalowanie wszystkich pomieszczeń oraz wymianę podłogi przeprowadzą pracownicy sił sprzedaży KP przy wsparciu partnera akcji, firmy Flügger, która przekazała niezbędne materiały do wykończenia ścian i będzie czuwać nad przebiegiem prac od strony technicznej.

Pracownicy gdańskiego oddziału Kompanii Piwowarskiej po raz kolejny zrobią coś dobrego dla lokalnej społeczności. W ubiegłym roku w ramach programu wolontariatu pracowniczego pomagali usuwać skutki nawałnicy w Rytlu, a także rozdawali słupszczanom sadzonki roślin oczyszczających powietrze, aby wesprzeć miasto w walce ze smogiem. W tym roku postanowili wspomóc gdańskie Centrum Praw Kobiet. Jak wyjaśnia Krzysztof Wilma, kierownik obszaru sprzedaży KP i pomysłodawca inicjatywy, ten wybór nie jest przypadkowy.

– Sto lat temu kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze. Od tego momentu mogły nie tylko głosować, ale także zasiadać w ławach sejmowych. Pierwsze parlamentarzystki rozpoczęły swoją pracę od zgłoszenia szeregu inicjatyw na rzecz kobiet. Walczyły o poprawę ich praw socjalnych, równouprawnienie, dostęp do oświaty i leczenia. W roku, w którym obchodzimy tak ważną dla kobiet w Polsce rocznicę postanowiliśmy wesprzeć organizację, której misją jest niesienie pomocy kobietom i dbanie o ochronę ich praw ? mówi Krzysztof Wilma.

Gdańskie Centrum Praw Kobiet nieprzerwanie od prawie 20 lat otacza opieką kobiety narażone na przemoc
w rodzinie. W Centrum mogą liczyć na bezpłatne wsparcie psychologiczne i pomoc prawną. W razie potrzeby specjalistki pracujące w fundacji podejmują interwencje, oferują pomoc w znalezieniu dachu nad głową, asystują kobietom w sądzie czy na policji. Oprócz tego prowadzą warsztaty, organizują szkolenia i wydają publikacje poświęcone problemowi przemocy wobec kobiet. Przez kilka lat wszystko to robiły za darmo, ponieważ Centrum straciło dofinansowanie przyznawane z budżetu państwa. Obecnie wszelkie zdobyte przez organizację środki są przeznaczane na bieżące działania związane z zapewnieniem wsparcia zgłaszającym się do fundacji kobietom. Na pozostałe potrzeby, jak chociażby remonty i naprawy, brakuje często funduszy. Okazuje się jednak, że nie brakuje osób, które chcą poświęcić swój czas i siły, by to zmienić. Dzięki pracownikom Kompanii Piwowarskiej oraz partnerującej inicjatywie firmie Flügger już wkrótce siedziba fundacji zmieni się nie do poznania.

– Takim prośbom po prostu się nie odmawia ? mówi Małgorzata Undziłło, prezes firmy Flügger. ? Gdy wolontariusze Kompanii Piwowarskiej zwrócili się do nas z pytaniem o możliwość udostępnienia farb i innych materiałów remontowych, nie wahaliśmy się ani chwili. Będziemy do ich dyspozycji także w trakcie prac, oferując swoją pomoc techniczną ? dodaje.

Remont gdańskiego oddziału Centrum Praw Kobiet rozpocznie się 6 października. Złożona z wolontariuszy ekipa remontowa pomaluje 450 m2 ścian i wymieni podłogę w pomieszczeniach. Wszystko po to, aby wnętrza fundacji były bardziej przyjazne i komfortowe. To ważne dla samopoczucia kobiet, które poszukują w Centrum wsparcia.

– O remoncie Centrum myślałyśmy już od kilku lat ? mówi Aleksandra Mosiołek, dyrektorka gdańskiego oddziału fundacji. ? Taką potrzebę sygnalizowały nie tylko osoby z zespołu, ale również kobiety korzystające w CPK z różnych form wsparcia. Ważne jest bowiem, aby przestrzenie, w których pracujemy z kobietami doświadczającymi różnych trudności życiowych były komfortowe, przyjemne, przyjazne, wprowadzające w pozytywny nastrój. Dzięki wsparciu Kompanii Piwowarskiej i firmy Flügger w końcu uda nam się ten cel osiągnąć ? dodaje.

Akcja rozpocznie się 6 października o godz. 9:00 w Gdańsku przy ul. Gdyńskich Kosynierów 11  i potrwa do godziny 16

 

 

 

Tylenol Online
Buy Cafergot Online
Topamax
Buy Celebrex without Prescription

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii