Akademia Mocy Kobiet – warsztat „Strategie samoobrony słowami” (on-line) w dn. 30.11.2020r.

 

Centrum Praw Kobiet serdecznie zaprasza do udziału w warsztacie #16dniprzeciwprzemocy

Warsztat: Strategie samoobrony słowami (ON-LINE)

Godziny: 19:00-21:15

Termin: 30.11.2020r. (poniedziałek)

Narzędzie: ZOOM

 

Atak słowny może być tak samo bolesny jak fizyczne uderzenie w twarz. Większość osób w sytuacji, gdy jest zaatakowana słownie traci głos, atak odbiera im mowę, pojawia się u nich tzw. pustka w głowie. Często reakcja na atak jest bierna lub przesadzona. Z głupiej uwagi może rozpocząć się sytuacja konfliktowa.

Warsztat strategie samoobrony słowami pozwala uczestniczkom poznać strategie radzenia sobie z głupimi uwagami i docinkami. Umożliwia naukę technik pozwalających na deeskalację konfliktów, na pozyskanie umiejętności słownego wyznaczania granic. Uczestniczki pracują nad rozwinięciem umiejętności asertywnych reakcji adekwatnych do sytuacji.

W trakcie warsztatów uczestniczki poznają różne strategie min. skierowania ataku na inne tory czy odesłania napastnika z pustymi rękami. Będą trenowały techniki stopujące obraźliwe uwagi.  Unikanie wplątania się w emocje napastnika, opanowanie swoich emocji to ważne aspekty treningu samoobrony słownej. Poznane techniki pozwolą zwiększyć pewność siebie.

KTO PROWADZI – Liliana Otręba absolwentka pedagogiki kulturoznawczej, Trenerka WenDo -samoobrony i asertywności dla kobiet, Trenerka NVR- oporu bez przemocy, Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia. Od prawie 20 lat pracuje w obszarze przeciwdziałania przemocy wobec kobiet.

ZAPISY: warsztaty_szkolenia@cpk.org.pl
*Ilość osób w grupie jest ograniczona, o uczestnictwie w treningu decyduje kolejność zgłoszeń

KOSZT: Udział w spotkaniu jest bezpłatny!

Zasady:

  • link do wydarzenia zostanie przesłany tylko do zapisanych osób

Uwaga! Osoby, które będą uczestniczyć w powyższym warsztacie, nie mogą uczestniczyć
w warsztacie WenDo.

 

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii