Latino lady – oblicza kobiecości w ruchu // Kraków, środy

Akademia mocy kobiet zaprasza na kolejną edycję nauki tańca towarzyskiego. Nauka czterech tańców kubańskich: chacha, samba, rumba, jive od podstaw. Zajęcia dla kobiet i dziewczynek w wieku od 10 lat. Na zajęciach tańczymy solo. Obuwie wygodne (trampki, buty do tańca latynoskiego, adidasy) lub taniec na boso. Ubiór wygodny – mile widziane kobiece sukienki, w których uczestniczka czuje się dobrze.
Podczas zajęć będziemy uczyły się prostej choreografii jednego z czterech tańców. Wprowadzę też elementy improwizacji tanecznej. Opowiem kilka słów o wybranym tańcu.
Podczas drugich zajęć z cyklu skupimy się na brazylijskiej sambie – tańcu zabawnym, radosnym i słonecznym. Samba pomaga odstawić na bok trudy dnia i zatopić się w beztrosce. Kojarzy mi się ze spontanicznością i wolnością miednicy 😉
Podczas zajęć skupimy się zarówno na kształtowaniu technicznych umiejętności tanecznych, poczuciu charakteru tańca i, co równie ważne, na rozwoju wewnętrznym poprzez ruch.
Kilka słów o prowadzącej: Nazywam się Milena Ślósarz. Przez przeszło 10 lat tańczyłam taniec towarzyski zdobywając klasę taneczną C w stylu latynoamerykańskim i standardowym. Oprócz tańca towarzyskiego na mojej drodze pojawił się również taniec współczesny oraz kontakt improwizacja. Tańcząc, poszukuję rozluźnienia w ciele i zatapiam się w ruchowym flow, aby umysł chwilowo mógł odpocząć. Ruch wykorzystuję również jako narzędzie pracy nad swoim wnętrzem, w czym pomaga mi wiedza zdobywana obecnie na studiach psychologicznych.
Zapraszamy do zapisów mailowo: cpk_krakow@cpk.org.pl lub telefonicznie (780 079 988).
Zajęcia odbywają się w siedzibie Centrum Praw Kobiet – oddziału w Krakowie, ul. Dunajewskiego 5, w każdą środę w godz. 16.00-17.30.

 

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii