Projekcja filmu „Girl” (2018) + dyskusja/ CPK GDAŃSK

Centrum Praw Kobiet w Gdańsku i Krytyka Polityczna w Trójmieście zapraszają na pokaz filmu „Girl” (2018) będącego debiutem filmowym belgijskiego reżysera Lukasa Dhonta.

Film pokazuje drogę jaką przechodzi 15-letnia transdziewczyna podążająca za karierą tancerki baletowej oraz jednocześnie niekonwencjonalną historię dojrzewania i poszukiwania odpowiedzi na pytanie o własną tożsamość.

20 listopada jest dniem pamięci o osobach transpłciowych, dlatego w czasie dyskusji chciałybyśmy poruszyć temat transpłciowości oraz różnych związanych z nią aspektów społecznych, a także wspólnie zastanowić się, w jaki sposób możliwe jest wsparcie osób trans.

? INFORMACJE ORGANIZACYJNE

? KIEDY: środa, 20 listopada 2019, godz. 18:00
? GDZIE: Krytyka Polityczna – ŚWIETLICA w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35 (II piętro), 80-802 Gdańsk
? PROWADZENIE: Magdalena Nowacka – psycholożka pracująca w Centrum Praw Kobiet, Stowarzyszeniu „Przyjazna Dłoń” oraz członkini fundacji „Otwarte Idee”. Studentka seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi grupy wsparcia dla osób trans i osób im bliskich przy Stowarzyszeniu na rzecz osób LGBT Tolerado.
? GOŚCINI: Karolina Kęsik – członkini zarządu Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado, działa na rzecz lokalnej społeczności osób transpłciowych, współorganizatorka Trójmiejskiego Marszu Równości. Tolerado współpracuje m.in. z Ka- Blog transpłciowej dziewczyny, Fundacją Trans-Fuzja i KPH wspólnie starając się pomagać osobom transpłciowym.
? UDZIAŁ BEZPŁATNY!

Pokaz filmu odbywa się w ramach projektu filmowego poruszającego tematykę dyskryminacji oraz wykluczenia. Fabuła filmów dostarcza przykładów, dzięki którym łatwiej zrozumieć i wytłumaczyć zjawiska niezrozumiałe oraz pozwala na wczucie się w pozycję osoby, która doświadczyła przemocy lub wykluczenia. Po każdej projekcji odbywa się dyskusja odnosząca się do filmu, prowadzona przez zaproszonego/ą specjalistę/kę w danej problematyce. Świetlica Krytyki Politycznej umożliwia stworzenie bezpiecznej i kameralnej przestrzeni do dyskusji, a rolą prowadzących i specjalistów/ek jest ekspercka analiza problematyki, umożliwiająca pełniejsze zrozumienie bohaterów/ek filmów i bezpośrednio dotykająca problemu dyskryminacji ze względu na płeć, stereotypów i wykluczenia.

Pytania organizacyjne można kierować na adres: magdalena.nowacka@cpk.org.pl

Organizatorki: Fundacja Centrum Praw Kobiet – Oddział Gdańsk i Krytyka Polityczna – ŚWIETLICA w Trójmieście.

Projekt filmowy jest częścią projektu „W stronę równości – przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć? dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

Norflex Online
Buy Skelaxin
Buy Toradol Online
Buy Aceclofenac without Prescription

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii