Warsztaty asertywności i samoobrony WenDo //Gdańsk, 11-12.06

Centrum Praw Kobiet – Oddział Gdańsk zaprasza kobiety mieszkające w Gdańsku do udziału w bezpłatnych warsztatach z przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji WenDo, będących jedyną w Polsce metodą samoobrony i asertywności opracowaną przez kobiety i dla kobiet, łączącą metody samoobrony fizycznej i psychicznej.
Informacje organizacyjne:
🙅🏼‍♀️ Dla kogo? Dla dorosłych kobiet mieszkających w Gdańsku
📆 Kiedy? 11 i 12 czerwca 2022 r. (sobota i niedziela), w godzinach 11:00-17:00
📍Gdzie? Adres zostanie podany zakwalifikowanym uczestniczkom
📩 Liczba miejsc: 12 osób; zapisy odbywają się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 26 maja 2022 r. – https://forms.gle/vj9NPmTb1Be3yCG87
🗣 Osoby prowadzące: certyfikowane trenerki WenDo – Anna Urbańczyk oraz Katarzyna Starowicz
Podczas warsztatów zapewnione będę przerwy, w tym przerwa obiadowa.
Jeśli chcesz podnieść swoje kompetencje w zakresie:
👉🏼 skutecznej i asertywnej komunikacji;
👉🏼 rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic oraz reagowania na nie;
👉🏼 doświadczenia własnej siły fizycznej i samoobrony w sytuacjach ataku/napaści;
Weź udział w warsztacie WenDo!
Aby wziąć udział w WenDo nie potrzeba siły, ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić.
🔍 Metoda WenDo
WenDo jest metodą, którą uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Kobiety uczą się jak reagować na różne formy przekraczania granic i przemoc. Wzmacniają poczucie pewności siebie, własnej wartości i sprawczości. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Pomaga to rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy oraz wstyd.
💬 Metody pracy
W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy psychodramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki.
📝 Jak się zapisać?
Zapisy odbywają się internetowo poprzez wypełnienie formularza.
Zgłoszenia na warsztaty WenDo dla kobiet przyjmowane są do 26 maja 2022 roku. Potwierdzenie udziału w zajęciach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 29 maja 2022 roku.
Uwaga! Warsztaty WenDo są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.
👥 Kto prowadzi zajęcia?
Anna Urbańczyk – trenerka równościowa, biznesu i WenDo, coacheka Action Learning. Absolwentka Wiedzy o kulturze (Uniwersytet Gdański) i trzech dyplomowanych szkół trenerskich poświęconych prawom człowieka. Na co dzień pracuje jako trenerka biznesu, komunikacji, umiejętności miękkich w międzynarodowej korporacji.
Katarzyna Starowicz – absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, psychoterapeutka z doświadczeniem w pracy z młodzieżą i dorosłymi. Główny obszar aktywności zawodowej to ambulatoryjna psychoterapia osób dorosłych, leczenie zaburzeń nerwicowych i zaburzeń osobowości. Identyfikuje się jako psychoterapeutka pracująca w oparciu o paradygmat psychodynamiczny. Od siedemnastu lat zajmuje się prowadzeniem warsztatów samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo. Prowadzi treningi asertywności, treningi interpersonalne, warsztaty z komunikacji. Prowadzi działalność dydaktyczną w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Współautorka książki “Śmiało przez życie – asertywność dla kobiet” (Difin 2008).
🖐🏻 Pytania organizacyjne
W razie jakichkolwiek pytań organizacyjnych zachęcamy do kontaktu mailowego z organizatorką wydarzenia Alicją Szmidką: alicja.szmidka@cpk.org.pl
Warsztaty dofinansowano ze środków Miasta Gdańska w ramach projektu ‘’Siła-wsparcie-wzmocnienie”.
Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii