- wydarzenie już minęło.
Godzina uważności // 9, 16, 23.02.2026 // Warszawa
9 lutego @ 18:00 - 19:00

?Systematyczna praktyka pomaga w osiągnięciu wewnętrznej równowagi, a także wspiera dobrostan fizyczny i psychiczny, przeciwdziała wypaleniu życiowemu, opiera się na badaniach naukowych nad mózgiem i wykazuje wiele innych korzyści jak: spadek poziom lęku, niepokoju, stresu, wyczerpania i poirytowania; wzrost odporności psychicznej i fizycznej; usprawniają się procesy zapamiętywania i uczenia się, zwiększa umiejętność koncentracji; poprawia nastrój i jakość życia; zwiększa się dystans do problemów, spraw otaczającego świata; umiejętność radzenia sobie z lękiem, niepokojem; większy spokój, redukcja poziomu stresu; zatrzymanie się, bycie “tu i teraz”; lepsza kontrola emocji, rozwinięcie życzliwości dla siebie i innych; radzenie sobie z gonitwą myśli; podniesienie poczucia własnej wartości; zwiększa się poziom pozytywnych emocji.
?Tak jak możemy trenować swoje ciało tak też możemy trenować swój umysł?
?WHO podaje, że do 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie.
?Mamy tak wiele, dostęp do medycyny, dużo żywności w sklepie, mnóstwo książek o zdrowiu psychicznym i fizycznym…ba! a nawet wiedzę w tym temacie, a w Internecie możemy znaleźć dosłownie wszystko …a jednak mierzymy się z depresją, złym samopoczuciem, mamy trudność w radzeniu sobie z problemami dnia codziennego, nie żyjemy w danej chwili, za dużo analizujemy…oj ..sporo tego jest.
To tylko godzina uważności, a może zmienić Twój dzień – i krok po kroku całe życie.
Daj sobie ten czas – dla umysłu, ciała i serca. ?
O prowadzących:
Ewa Sanko Orłowska- doświadczona nauczycielka medytacji, uważności i współczucia. Współzałożycielka Fundacji Edumind, nauczycielka prowadząca w Mindfulness Association Polska (2018-2024, superwizorka. Współpracuje z Akademią Pedagogiki Specjalnej oraz Uniwersytetem Civitas (dawniej Collegium Civitas). Certyfikowana trenerka Nonviolent Communication (NVC). Autorka materiałów edukacyjnych i kursów: „8 lekcji uważności – 8 tygodniowy kurs dla nauczycieli”,
Agnieszka Wojciechowska-wieloletnia nauczycielka wychowania fizycznego i wychowawczyni w Zespole Szkół nr 10 w Warszawie, założycielka Balansu Życia. Certyfikowana nauczycielka 8 -tygodniowego kursu życia opartego na uważności (MBLC), instruktor lekkoatletyki, fitnessu, kinezogerontoprofilaktyki, windsurfingu, praktyk Access Bars. Prowadząca licznych projektów związanych ze zdrowym trybem życia.

?Systematyczna praktyka pomaga w osiągnięciu wewnętrznej równowagi, a także wspiera dobrostan fizyczny i psychiczny, przeciwdziała wypaleniu życiowemu, opiera się na badaniach naukowych nad mózgiem i wykazuje wiele innych korzyści jak: spadek poziom lęku, niepokoju, stresu, wyczerpania i poirytowania; wzrost odporności psychicznej i fizycznej; usprawniają się procesy zapamiętywania i uczenia się, zwiększa umiejętność koncentracji; poprawia nastrój i jakość życia; zwiększa się dystans do problemów, spraw otaczającego świata; umiejętność radzenia sobie z lękiem, niepokojem; większy spokój, redukcja poziomu stresu; zatrzymanie się, bycie “tu i teraz”; lepsza kontrola emocji, rozwinięcie życzliwości dla siebie i innych; radzenie sobie z gonitwą myśli; podniesienie poczucia własnej wartości; zwiększa się poziom pozytywnych emocji.
?Tak jak możemy trenować swoje ciało tak też możemy trenować swój umysł?
?WHO podaje, że do 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie.
?Mamy tak wiele, dostęp do medycyny, dużo żywności w sklepie, mnóstwo książek o zdrowiu psychicznym i fizycznym…ba! a nawet wiedzę w tym temacie, a w Internecie możemy znaleźć dosłownie wszystko …a jednak mierzymy się z depresją, złym samopoczuciem, mamy trudność w radzeniu sobie z problemami dnia codziennego, nie żyjemy w danej chwili, za dużo analizujemy…oj ..sporo tego jest.
To tylko godzina uważności, a może zmienić Twój dzień – i krok po kroku całe życie.
Daj sobie ten czas – dla umysłu, ciała i serca. ?
O prowadzących:
Ewa Sanko Orłowska- doświadczona nauczycielka medytacji, uważności i współczucia. Współzałożycielka Fundacji Edumind, nauczycielka prowadząca w Mindfulness Association Polska (2018-2024, superwizorka. Współpracuje z Akademią Pedagogiki Specjalnej oraz Uniwersytetem Civitas (dawniej Collegium Civitas). Certyfikowana trenerka Nonviolent Communication (NVC). Autorka materiałów edukacyjnych i kursów: „8 lekcji uważności – 8 tygodniowy kurs dla nauczycieli”,
Agnieszka Wojciechowska-wieloletnia nauczycielka wychowania fizycznego i wychowawczyni w Zespole Szkół nr 10 w Warszawie, założycielka Balansu Życia. Certyfikowana nauczycielka 8 -tygodniowego kursu życia opartego na uważności (MBLC), instruktor lekkoatletyki, fitnessu, kinezogerontoprofilaktyki, windsurfingu, praktyk Access Bars. Prowadząca licznych projektów związanych ze zdrowym trybem życia.

?Systematyczna praktyka pomaga w osiągnięciu wewnętrznej równowagi, a także wspiera dobrostan fizyczny i psychiczny, przeciwdziała wypaleniu życiowemu, opiera się na badaniach naukowych nad mózgiem i wykazuje wiele innych korzyści jak: spadek poziom lęku, niepokoju, stresu, wyczerpania i poirytowania; wzrost odporności psychicznej i fizycznej; usprawniają się procesy zapamiętywania i uczenia się, zwiększa umiejętność koncentracji; poprawia nastrój i jakość życia; zwiększa się dystans do problemów, spraw otaczającego świata; umiejętność radzenia sobie z lękiem, niepokojem; większy spokój, redukcja poziomu stresu; zatrzymanie się, bycie “tu i teraz”; lepsza kontrola emocji, rozwinięcie życzliwości dla siebie i innych; radzenie sobie z gonitwą myśli; podniesienie poczucia własnej wartości; zwiększa się poziom pozytywnych emocji.
?Tak jak możemy trenować swoje ciało tak też możemy trenować swój umysł?
?WHO podaje, że do 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie.
?Mamy tak wiele, dostęp do medycyny, dużo żywności w sklepie, mnóstwo książek o zdrowiu psychicznym i fizycznym…ba! a nawet wiedzę w tym temacie, a w Internecie możemy znaleźć dosłownie wszystko …a jednak mierzymy się z depresją, złym samopoczuciem, mamy trudność w radzeniu sobie z problemami dnia codziennego, nie żyjemy w danej chwili, za dużo analizujemy…oj ..sporo tego jest.
To tylko godzina uważności, a może zmienić Twój dzień – i krok po kroku całe życie.
Daj sobie ten czas – dla umysłu, ciała i serca. ?
O prowadzących:
Ewa Sanko Orłowska- doświadczona nauczycielka medytacji, uważności i współczucia. Współzałożycielka Fundacji Edumind, nauczycielka prowadząca w Mindfulness Association Polska (2018-2024, superwizorka. Współpracuje z Akademią Pedagogiki Specjalnej oraz Uniwersytetem Civitas (dawniej Collegium Civitas). Certyfikowana trenerka Nonviolent Communication (NVC). Autorka materiałów edukacyjnych i kursów: „8 lekcji uważności – 8 tygodniowy kurs dla nauczycieli”,
Agnieszka Wojciechowska-wieloletnia nauczycielka wychowania fizycznego i wychowawczyni w Zespole Szkół nr 10 w Warszawie, założycielka Balansu Życia. Certyfikowana nauczycielka 8 -tygodniowego kursu życia opartego na uważności (MBLC), instruktor lekkoatletyki, fitnessu, kinezogerontoprofilaktyki, windsurfingu, praktyk Access Bars. Prowadząca licznych projektów związanych ze zdrowym trybem życia.
