ON-LINE! Manipulacje – jak rozpoznać i reagować? cz. I

Więcej

28 marca 2021 18:00 - 21:00

Centrum Praw Kobiet serdecznie zaprasza do udziału w cyklu warsztatów „Życie z mocą w nowej rzeczywistości” #AkademiaMocyKobiet

Ograniczenia związane z panującą pandemią, postawił wiele z nas w trudnej  i obciążającej codzienności. Zadajemy sobie różne pytania a odpowiedzi wciąż szukamy. Cykl warsztatów „Życie z mocą w nowej rzeczywistości” przeznaczony jest dla kobiet, które chcą w swoim życiu zintensyfikować działania, stoją przed trudnymi wyzwaniami i mają w sobie odwagę na dokonywanie zmian, jak również dla kobiet, które chcą doświadczyć siebie, poznać swoje reakcje w różnych sytuacjach. Zajęcia pomagają kobietom zbudować i wzmocnić ich wewnętrzną moc, nabyć praktyczną wiedzę oraz poprawić umiejętności komunikacyjne.

Warsztaty mają na celu nabycie umiejętności pozwalających na skuteczne radzenie sobie z różnymi zagrożeniami. Wzmacniają poczucie własnej wartości, dają umiejętności radzenia sobie ze stresem, umiejętności budowania komunikacji opartej na otwartości i szacunku.

Warsztat: Manipulacje – jak rozpoznać i reagować? (cz. I)

Godziny: 18:00-21:00

Terminy: 28.03.2021r. (cz. I) / 30.03.2021r. (cz. II)

Narzędzie: ZOOM

Dodatkowe info: udział w warsztacie rekomendujemy Paniom, które uczestniczyły wcześniej na: WenDo lub Strategii samoobrony słowami

Warsztat jest pogłębieniem tematu samoobrony słowami. Pozwala uczestniczkom poznać techniki manipulacji i sposoby reakcji na nią. Umożliwia naukę technik pozwalających na deeskalację konfliktów, na pozyskanie umiejętności słownego wyznaczania granic. Uczestniczki pracują nad rozwinięciem umiejętności asertywnych reakcji na manipulację adekwatnych do sytuacji. Zapoznają się ze sposobami obrony przed manipulacją. Zdobyta wiedza może być pomocą w prowadzeniu rozmów w sposób konstruktywny oraz umożliwia nabycie umiejętności skutecznej argumentacji.

Zjawisko wpływu na zachowania człowieka określane może być, np., jako wpływanie, nakłanianie, oddziaływanie, sugerowanie, perswazja i komunikacja perswazyjna, propagowanie i propaganda, a także „kontrola umysłu”, „pranie mózgu” oraz częściej manipulacja.  Warsztat odnosi się do zjawiska manipulacji, do werbalnych, jak ipozawerbalnych metod manipulacji, używanych w aspekcie komunikacji społecznej. Pomija znaczenie biologiczne manipulacji, dotyczące instynktownych czynność manipulowania przedmiotami.

KTO PROWADZI – Liliana OTRĘBA, absolwentka pedagogiki kulturoznawczej. Trenerka WenDo, Instruktorka improwizacji tanecznej i symboliki ciała – Instytut w Essen, absolwentka I stopnia Polskiej Szkoły Dramaterapii oraz wielu kursów specjalistycznych. Pasjonatka powrotu do natury i dyplomowana zielarka – absolwentka fitoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i PWSZ w Krośnie.

ZAPISY: warsztaty_szkolenia@cpk.org.pl
*Ilość osób w grupie jest ograniczona, o uczestnictwie w treningu decyduje kolejność zgłoszeń

KOSZT: Udział w spotkaniu jest bezpłatny!

Zasady: link do wydarzenia zostanie przesłany tylko do zapisanych osób,

Uczestniczka na początku zajęć, będzie proszona o włączenie kamerki, w czasie zajęć będzie możliwość pracy również z wyłączoną kamerką. W trakcie warsztatów jest konieczność korzystania przez uczestniczki z mikrofonu.

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii