ON-LINE! Strategie samoobrony słowami

Więcej

23 marca 2021 18:00 - 21:00

Centrum Praw Kobiet serdecznie zaprasza do udziału w warsztacie #AkademiaMocyKobiet

Warsztat: Strategie samoobrony słowami (ON-LINE)

Godziny: 18:00-21:00

Termin: 23.03.2021r. (wtorek)

Narzędzie: ZOOM

Warsztat strategie samoobrony słowami pozwala uczestniczkom poznać strategie radzenia sobie z głupimi uwagami i docinkami. Umożliwia naukę technik pozwalających na deeskalację konfliktów, na pozyskanie umiejętności słownego wyznaczania granic. Uczestniczki pracują nad rozwinięciem umiejętności asertywnych reakcji adekwatnych do sytuacji. Praca w trakcie warsztatu obejmuje samoobronę słowną i psychiczną. Pracujemy również nad uświadomieniem sobie postawy ciała, oddechu. Podnosimy świadomość głosu, jako narzędzia w aspekcie samoobrony.

Atak słowny może być tak samo bolesny jak fizyczne uderzenie w twarz. Większość osób w sytuacji, gdy jest zaatakowana słownie traci głos, atak odbiera im mowę, pojawia się u nich tzw. pustka w głowie. Często reakcja na atak jest bierna lub przesadzona. Z głupiej uwagi może rozpocząć się sytuacja konfliktowa.

W trakcie warsztatów uczestniczki poznają różne strategie min. skierowania ataku na inne tory czy odesłania napastnika z pustymi rękami. Będą trenowały techniki stopujące obraźliwe uwagi.  Unikanie wplątania się w emocje napastnika, opanowanie swoich emocji to ważne aspekty treningu samoobrony słownej. Poznane techniki pozwolą zwiększyć pewność siebie, pomogą podnieść wiarę we własne zasoby, możliwości..

KTO PROWADZI – Liliana Otręba, absolwentka pedagogiki kulturoznawczej. Trenerka WenDo, Instruktorka improwizacji tanecznej i symboliki ciała – Instytut w Essen, absolwentka I stopnia Polskiej Szkoły Dramaterapii oraz wielu kursów specjalistycznych. Pasjonatka powrotu do natury i dyplomowana zielarka – absolwentka fitoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i PWSZ w Krośnie.

ZAPISY: warsztaty_szkolenia@cpk.org.pl
*Ilość osób w grupie jest ograniczona, o uczestnictwie w treningu decyduje kolejność zgłoszeń

KOSZT: Udział w spotkaniu jest bezpłatny!

Zasady: link do wydarzenia zostanie przesłany tylko do zapisanych osób,

Uczestniczka na początku zajęć, będzie proszona o włączenie kamerki, w czasie zajęć będzie możliwość pracy również z wyłączoną kamerką. W trakcie warsztatów jest konieczność korzystania przez uczestniczki z mikrofonu.

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii