Symulacja rozprawy rozwodowej przed sądem – warsztaty

Więcej

5 marca 2018 17:30 - 20:00

WSTĘP WOLNY, BEZ ZAPISÓW!

Dnia 5 marca 2018 roku w godz. 17.30-20.00 w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga w Warszawie adwokatki i adwokaci Izby Adwokackiej w Warszawie przeprowadzą warsztaty praktyczne dla kobiet zamierzających złożyć pozew o rozwód albo będących w trakcie postępowania rozwodowego.
Warsztaty będą miały charakter symulacji rozprawy przed sądem. Adwokaci wcielą się w rolę sędziego, stron postępowania, pełnomocników i świadków, a uczestnicy warsztatów będą mogli wcielić się w rolę ławników. Rozprawa będzie dotyczyła rozwodu, ograniczenia władzy rodzicielskiej nad wspólnym dzieckiem małżonków oraz alimentacji. Dla potrzeb warsztatów napisano akta sądowe, które zawierają pozew, odpowiedź na pozew, wezwania na rozprawę oraz postanowienie w przedmiocie zabezpieczenia.
Warsztaty mają na celu przybliżenie tego, co może uczestniczki procesu czekać podczas prawdziwej rozprawy w sądzie, pozwolą im oswoić się z salą sądową i przebiegiem rozprawy. Formuła warsztatów pozwala na zadawanie przez publiczność pytań w trakcie rozprawy, co pozwala na bieżące wyjaśnianie zawiłości postępowania rozwodowego. Uczestniczki warsztatów na życzenie otrzymają materiały przygotowane dla potrzeb symulacji.

KIEDY: 5 marca w godzinach 17:30 – 20:00

GDZIE: Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie, Al. Solidarności 127

ORGANIZATOR: Koło Kobiet przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie

Informacji udzielają adw. Marta Seredyńska:seredynska@adwmalecki.pl, tel.: 609-142-413 i adw. Sylwia Gregorczyk-Abram: Sylwia.Gregorczyk@Cliffordchance.com, tel.: 505-710-284.

 

Wstęp wolny, bez zapisów!