Plebiscyt WSPIERAM KOBIETY rozstrzygnięty!

W najnowszym numerze Fashion Magazine zostało opublikowane rozstrzygnięcie plebiscytu WSPIERAM KOBIETY – inicjatywy zorganizowanej przez magazyn przy wsparciu Centrum Praw Kobiet oraz pod patronatem medialnym Radia Kolor. Ambasadorką akcji została zaangażowana w walkę o prawa kobiet aktorka Katarzyna Warnke.

WSPIERAM KOBIETY to akcja poruszająca temat wspierania kobiet i walki o ich prawa. W plebiscycie zostały nominowane wyjątkowe postaci, które swoją codzienną działalnością – artystyczną, twórczą, społeczną czy biznesową wspierają kobiety i zabierają głos w ważnych dla nich kwestiach społecznych.

Obserwujemy, jak rola kobiety w społeczeństwie i kulturze ulega ciągłym zmianom. Widzimy, jak współczesne kobiety wychodzą poza utarte schematy. Są niezależne, dążą do rozwoju, podejmują nowe wyzwania mimo, że żyjemy w kraju, w którym wciąż musimy walczyć o podstawowe prawa. Wierzymy, że dotykanie ważnych społecznie i kulturowo tematów, prowadzi do zmiany mentalności w społeczeństwie. Widząc ogromny wysiłek i walkę kobiet o ich prawa, postanowiliśmy wspólnie z Centrum Praw Kobiet przez nasz plebiscyt „Wspieram Kobiety” głośno mówić o wolności, feminizmie i roli kobiet we współczesnym świecie – mówi redaktor naczelna Fashion Magazine i fashionpost.pl Marzena Singh.

W ramach akcji na serwisie fashionpost.pl można było głosować w czterech kategoriach: aktywistka, artystka, social media i marka.

Najwięcej głosów otrzymały: Marta Frej w kategorii artystka, Paulina Młynarska w kategorii aktywistka, dr Anna Nalewczyńska w kategorii social media i wydawnictwo Karakter w kategorii marka. Wyniki głosowania są wyróżnieniem od Czytelniczek i Czytelników, ale każda z osób nominowanych, bez względu na to, w jaki sposób wspiera kobiety, jest dla nas wzorem do naśladowania – dodaje.

W czasach, gdy – tak jak dzisiaj – kwestia praw kobiet wciąż wzbudza w niektórych kręgach wątpliwości i kontrowersje, ważne jest, aby promować znane osoby i marki, których postawy nie pozostawiają wątpliwości: prawa kobiet to prawa człowieka. Obrona praw kobiet i dbałość o ich przestrzeganie to powinność każdej i każdego z nas, nawet w najbardziej codziennych sytuacjach. Mamy nadzieję, że postaci i marki, które wzięły udział w plebiscycie będą inspirujące dla czytelników i czytelniczek Fashion Magazine  – mówi prezeska Centrum Praw Kobiet, Urszula Nowakowska.

W plebiscycie pojawiły się także Autorytety – osoby, które zawsze stają po stronie kobiet, odważnie zabierają głos w debacie publicznej i nie boją się iść pod prąd. Od wielu lat swoją działalnością uczą nas, czym jest społeczeństwo oparte na równości. Wśród tych wyjątkowych osobowości znaleźli się: rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, pisarka Sylwia Chutnik, reżyserka Agnieszka Holland, dziennikarka Dorota Wellman oraz prawnik Marcin Anaszewicz. Wszystkie inspirujące, dające do myślenia rozmowy z Autorytetami przeprowadziła Katarzyna Montgomery i można je przeczytać w nowym Fashion Magazine.

Nowy „ciałopozytywny” numer Fashion Magazine, którego bohaterkami są wyjątkowe kobiety, uosabiające różnorodność, jest już dostępny w salonach prasowych, a także online na empik.com oraz w aplikacji Fashion Magazine Polska.

***

Fashion Magazine” to jeden z najstarszych tytułów modowych na polskim rynku wydawniczym. Ukazuje się od 21 lat. Redaktor naczelną magazynu jest Marzena Michela Singh.

Fashion Group sp. z o.o. jest wydawcą tytułu Fashion Magazine, magazynu o wnętrzach Fashion at Home oraz serwisu internetowego fashionpost.pl, jak również organizatorem plebiscytu kosmetycznego Fashion Magazine Beauty Awards oraz wydarzenia Nagrody Fashion Magazine, promującego młodych projektantów i ludzi mody. Prezesem spółki jest Marzena Michela Singh.

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii