Warsztaty WenDo dla nastolatek

Centrum Praw Kobiet – Oddział Gdańsk zaprasza nastolatki w wieku 16-19 lat, mieszkające w Gdańsku do udziału w bezpłatnych warsztatach WenDo będących jedyną w Polsce metodą samoobrony i asertywności, łączącą samoobrone fizyczną i psychiczną.

Warsztaty WenDo dla nastolatek
Dla kogo? Dla nastolatek w wieku 16-19 lat, mieszkających w Gdańsku, niezależnie od stopnia sprawności, siły czy umiejętności
Kiedy? Sobota – niedziela 11-12 września 2021 r. w godzinach 11:00-17:00
Gdzie? Warsztaty odbędą się w Gdańsku. Dokładna lokalizacja zostanie podana osobom zakwalifikowanym
Ile to kosztuje? Warsztaty są bezpłatne
Liczba miejsc: 12
Zapisy: https://forms.gle/NWy6ra3AvaR72NMfA
Osoby prowadzące: trenerki Anna Urbańczyk i Ewa Rutkowska

Podczas warsztatów zapewnione będę przerwy, w tym przerwa obiadowa.

Jeśli chcesz:

  • poczuć moc, odzyskać siłę;
  • przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych; 
  • doświadczyć własnej siły fizycznej;
  • wzmocnić swoje kompetencje w zakresie  skutecznej i asertywnej komunikacji oraz rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic

Weź udział w warsztacie WenDo!

Metoda WenDo

WenDo jest metodą, którą uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Nastolatki uczą się jak reagować na różne formy przekraczania granic i przemoc. Wzmacniają poczucie pewności siebie, własnej wartości i sprawczości. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Pomaga to rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy oraz wstyd.

Metody pracy

W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy psychodramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki.

Jak się zapisać?

Zapisy odbywają się internetowo poprzez wypełnienie formularza.
Zgłoszenia na warsztaty WenDo dla nastolatek przyjmowane są do 3 września 2021 roku. Potwierdzenie udziału w zajęciach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 7 września 2021 roku.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Uwaga! Warsztaty WenDo są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.

Osoby, które nie ukończyły 18 lat muszą posiadać zgodę na udział w warsztatach od rodzica bądź opiekuna prawnego. Zgoda zostanie wysłana drogą mailową po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Kto prowadzi zajęcia?

Anna Urbańczyk – trenerka równościowa, aktywistka praw człowieka i koordynatorka projektów społecznych. Absolwentka Wiedzy o kulturze (Uniwersytet Gdański), Wielokulturowej Europy (Uniwersytet Adama Mickiewicza / British Council), trzech szkół trenerskich: Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego, Specjalistycznej Szkoły Facylitacji Społecznej na rzecz Przeciwdziałania Dyskryminacji – poziom zaawansowany, Akademii Treningu WenDo oraz wielu polskich i zagranicznych kursów i szkoleń. Certyfikowana trenerka WenDo- samoobrony i asertywności dla kobiet.
Zrealizowała 1 100 godzin szkoleń równościowych. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA).

Ewa Rutkowska – trenerka antydyskryminacyjna, równościowa oraz samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo. Członkini zarządu Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA). Absolwentka filozofii (UW) i Szkoły Nauk Społecznych (PAN). Od 2000 roku pracuje jako nauczycielka filozofii i etyki, współprowadziła zajęcia w ramach Gender Studies i Gender Mainstreaming IBL.
Współautorka m.in. poradnika dla nauczycieli i nauczycielek „Równa szkoła – edukacja wolna od dyskryminacji” a także raportów dotyczących tożsamości płci, przemocy wobec kobiet i płci w edukacji oraz „Równościowego przedszkola”.

Pytania organizacyjne

W razie jakichkolwiek pytań organizacyjnych zachęcamy do kontaktu mailowego z organizatorką wydarzenia Ola Brodą: wolontariat_gdansk@cpk.org.pl

W razie pytań merytorycznych dotyczących metody WenDo zachęcamy do kontaktu mailowego z trenerką Anną Urbańczyk: anna.urbanczyk@warsztatyrownosciowe.pl

Warsztaty dofinansowano ze środków Miasta Gdańska w ramach projektu ‘’Bezpieczeństwo-Upełnomocnienie-Wsparcie-Wzmocnienie’’.

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii