EMPATIA W KOMUNIKACJI

Więcej

18 lipca 2018 17:00 - 21:00

11 Warszawa Piękna 11

Warszawa, ul. Piękna 66A, lokal 11, piętro 5

EMPATIA W KOMUNIKACJI

czyli Porozumienie bez przemocy w codziennym życiu

Język osądzania to język nie służący budowaniu porozumienia. Ocenianie, krytyka, porównywanie, interpretacje to tylko niektóre z używanych, nieraz nawykowo i nieświadomie, blokad komunikacyjnych utrudniających kontakt.

Gdy do komunikacji zaprosimy EMPATIĘ, będziemy umieli nazywać i mówić o tym co dla nas ważne i jednocześnie wysłuchać co jest kluczowe dla drugiej osoby, z otwartym sercem i ciekawością, wówczas idziemy drogą ku wypracowaniu rozwiązań wygrany-wygrany, czyli takich, które uwzględniają wszystkie strony.

Możliwe wtedy jest odejście od żądań, poszukiwania winnego, podziałów, niedopowiedzeń i oskarżeń na rzecz DIALOGU i WZAJEMNEGO BRANIA SIEBIE POD UWAGĘ.

Akademia Mocy Kobiet zaprasza na warsztat o Porozumieniu bez przemocy, zwanym też JĘZYKIEM SERCA – podejściu które pomaga zadbać o siebie (o swoje uczucia i potrzeby) i zaprasza drugą stronę do dialogu, do wspólnego szukania rozwiązań uwzględniających wszystkich. WSTĘP WOLNY!

PROGRAM: podczas warsztatu będziemy

  • praktykować rozróżnianie obserwacji od ocen
  • poszukiwać uniwersalnych ludzkich potrzeb za słowami i czynami
  • zgłębiać naturę uczuć w porównaniu z myślami i osądami
  • ćwiczyć dialogi (z samym sobą i innymi) według modelu 4 kroków NV, zwiększające szanse na kontakt i dialog

 ? KIEDY:  18 lipca (środa), godziny: 17.00-21.00
? GDZIE: Fundacja Centrum Praw Kobiet, ul. Piękna 66A lokal 11, 5 piętro, Warszawa
?ZAPISY: online, e-mail: warsztaty_szkolenia@cpk.org.pl lub telefonicznie: 22 622 25 17. WSTĘP WOLNY!

KTO PROWADZI:

JOANNA BERENDT – certyfikowana trenerka i mediatorka NVC (Nonviolent Communication), akredytowany coach ICF PCC, autorka książek. Aktywnie działa na rzecz propagowania kultury dialogu, zaufania i współpracy w różnych środowiskach. Współprowadzi kilka blogów o empatii, m.in Przywództwo z empatią, Dogadać się z dzieckiem, Przyjaciele żyrafy.

Pracuje z osobami indywidualnymi i zespołami, którym zależy na budowaniu relacji opartych na dialogu i zaufaniu oraz pełnym wykorzystaniu potencjału jednostki i grupy, m.in. z liderami i menadżerami w biznesie, uczniami i nauczycielami, rodzicami i opiekunami. Obszary specjalizacji Joanny to; komunikacja, przywództwo, coaching i rozwiązywanie konfliktów.

Posiada ponad 10 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach z branży finansowej na stanowiskach menadżerskich. Od 2008 współpracuje z Youth Business Poland jako mentor i coach, wspierający przedsiębiorców w rozwoju i skutecznym prowadzeniu własnych biznesów.

O NAS: Warsztat odbywa się w ramach projektu Fundacji, Akademii Mocy Kobiet.

*W przypadku nie zgłoszenia się wystarczającej liczby uczestniczek, zastrzegamy możliwość zmiany terminu lub odwołania warsztatu.

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii