SCENA ZA ŚCIANĄ

Fundacja Centrum Praw Kobiet we współpracy z Agencją Reklamową ?Radna? przygotowała i przeprowadziła kampanię pod nazwą ?Scena za ścianą?. Kampania ta koncentrowała się na problemie przemocy wobec kobiet, a przede wszystkim na demistyfikacji pokutującego w społeczeństwie błędnego przekonania, iż zjawisko przemocy nie dotyczy środowisk osób wykształconych i zamożnych.

Chciałyśmy zwrócić uwagę na fakt, że wiele ludzkich dramatów rozgrywa się  często dosłownie tuż za ścianą. Pragnęłyśmy także skruszyć mur obojętności, którym odgradzamy się na co dzień od problemów innych ludzi, nie dostrzegamy ich, nie spieszymy im z pomocą i nie okazujemy życzliwości.

Przesłanie kampanii skierowane było głównie do osób wykształconych, które nie zdają sobie sprawy, że przemoc dotyka kobiet w każdym wieku i z każdej grupy społecznej.

W kampanii wykorzystałyśmy plakaty wzorowane na afiszach teatralnych, kartki pocztowe i spoty telewizyjne. Kontrastowe zestawienie tytułu komedii Moliera ?Szkoła żon? z wizerunkiem pobitej kobiety ? w dodatku znanej aktorki ? pozwoliło uzyskać szokujący efekt. Swoich wizerunków użyczyły nam Grażyna Wolszczak, Tamara Arciuch i Joanna Koroniewska. Na pytanie, dlaczego zdecydowały się na udział w akcji ?Scena za ścianą? aktorki powiedziały:

GRAŻYNA WOLSZCZAK:

Do udziału w kampanii przekonał mnie sam pomysł na tę akcję. Posiniaczona twarz aktorki na afiszu teatralnym i tytuł komedii Moliera ?Sztuka żon?. Pomyślałam wtedy, że to mocne zestawienie, które ma szansę poruszyć ludzi, a przynajmniej zwrócić ich uwagę. Przemoc domowa musi wyjść na światło dzienne, musi wyjść z czterech ścian, wtedy dopiero będzie można pomóc tym rodzinom. Mam nadzieję, że takie inicjatywy będą się wciąż pojawiać i nie przemijać bez echa.

JOANNA KORONIEWSKA:

Zgodziłam się na udział w tej kampanii dlatego, że jestem przeciwna agresji w jakichkolwiek działaniach. Trzeba być uważnym i respektować indywidualną przestrzeń każdego z nas. Dlatego nie można też pozostać obojętnym wobec takiej agresji i przemocy wobec kogokolwiek, zwłaszcza istot pozornie słabszych, w tym oprócz dzieci ? oczywiście kobiet. Będę gorąco wspierać tego typu przedsięwzięcia, ponieważ najważniejsze jest to, żeby osoba ulegająca takiej presji wiedziała, że nie jest sama i że wokół niej są poszczególne osoby oraz instytucje które mogą jej ?  ofierze, w takim bezpodstawnym działaniu udzielić pomocy.

Linki do spotów

https://www.youtube.com/watch?v=mPUb7KH5VDs

https://www.youtube.com/watch?v=xrU6eIvtw_A

https://www.facebook.com/pg/Centrum.Praw.Kobiet/videos/?ref=page_internal

https://www.facebook.com/pg/Centrum.Praw.Kobiet/videos/?ref=page_internal

Imitrex Online
Buy Skelaxin
Aceclofenac
Buy Robaxin without Prescription

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii