Sorry, że złamałem ci rękę: kwiaty do przepraszania

Każdy gatunek kwiatu będzie odpowiadał innemu męskiemu „wykroczeniu”. Kolekcja kwiatów w sam raz dla mężczyzn, którzy mają mnóstwo powodów, żeby przepraszać.

Jak działać, kiedy pomoc kobietom – ofiarom przemocy oferowana obecnie przez państwo jest niewystarczająca, a dotacje ze środków publicznych dla „antyprzemocowych” fundacji są wstrzymane? Jako sposób finansowania działalności Centrum Praw Kobiet powstanie nowy brand kwiatowy: I’m SORRY – kwiaty do przepraszania.

Każdy gatunek kwiatu będzie odpowiadał innemu męskiemu „wykroczeniu”. Kolekcja kwiatów w sam raz dla mężczyzn, którzy jak wiadomo, mają mnóstwo powodów, żeby przepraszać.

Jednak oprócz kwiatów z „zabawnymi” przeprosinami w kolekcji znajdą się też inne, bardziej drastyczne powody, z których mężczyźni często proszą kobiety o przebaczenie. Zysk ze sprzedaży kwiatów wesprze kobiety – ofiary przemocy domowej.

  • sorry, że zapomniałem o naszej rocznicy
  • sorry, że częściej mam kontakt z telefonem niż z tobą
  • sorry, że się za nią obejrzałem
  • sorry, ale naprawdę kocham tylko ciebie
  • sorry, nie chciałem tego powiedzieć
  • sorry, że złamałem ci rękę
  • sorry, że cię zgwałciłem
  • sorry, nie chciałem cię zabić

Na stronie www powstaną „przeprosinowe” bukiety dla kobiet opowiadające prawdziwe historie przemocy i film informujący o kwiatach, które pomagają ofiarom.

Kolekcja kwiatów pojawi się w wybranych kwiaciarniach oraz kwiaciarniach online.

Opcja “I’m sorry” pojawi się też jako dodatek (pudełko/bilecik z przeprosinami) do bukietów i kwiatów “Poczty kwiatowej”. Dodatkowy zysk będzie przeznaczony na wspieranie ofiar przemocy.

Centrum Praw Kobiet ma w planach wysłanie bukietów z dopiskiem „Przepraszam, że żyję” politykom, w których rękach leżą konkretne decyzje o udzielaniu lub wstrzymaniu dotacji.

Pomysł powstał przy wsparciu Foote, Cone & Belding.

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,115167,21463662,sorry-ze-zlamalem-ci-reke-kwiaty-do-przepraszania.html?disableRedirects=true

 

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii