Jak rozpoznać kłamcę i przemocnika i uniknąć krzywdzącego związku?

Więcej

26 maja 2018 12:00 - 17:00

Warszawa ul. Piękna

ul. Piękna 66A lokal 10, 5 piętro, Warszawa

Centrum Praw Kobiet zaprasza na bezpłatny warsztat psychoedukacyjny (kulturowo-psychologiczny):

Jak rozpoznać kłamcę ze skłonnością do przemocy i uniknąć krzywdzącego związku?

Celem warsztatu jest: 

  • dostarczenie uczestniczkom wiedzy oraz pogłębienie ich wrażliwości i zdolności do rozpoznania zachowań i cech osobowości niedawno poznanego mężczyzny, które z dużym prawdopodobieństwem oznaczają skrywaną skłonność do stosowania przemocy fizycznej i/lub psychicznej
  • lepsze poznanie samych siebie, tych potrzeb, obaw i innych cech osobistych, które utrudniają rozpoznanie zagrożenia przemocą, a niekiedy nawet sprawiają, że maski nakładane przez skłonnych do przemocy mężczyzn, są przez kobiety odbierane jako szczególnie atrakcyjne i pociągające.

Przedmiotem uwagi będzie także utrwalony kulturowo wzór męskości, utrudniający rozróżnienie między cechami tzw. prawdziwego mężczyzny, a ukrywającą się za maską „męskości” skłonnością do kontroli i przemocy.

? KIEDY:  26-go maja (sobota), godziny: 12-17 (z trzema krótkimi przerwami).
? GDZIE: Fundacja Centrum Praw Kobiet, ul. Piękna 66A lokal 10, 5 piętro, Warszawa
?ZAPISY: online, e-mail: warsztaty_szkolenia@cpk.org.pl lub telefonicznie: 22 622 25 17. Jeżeli zapiszesz się i nie będziesz mogła przyjść, zawiadom nas! Zwolnisz miejsce dla kogoś innego:).

WSTĘP WOLNY!

KTO PROWADZI:

Andrzej Dominiczak, psychoterapeuta i psychoedukator, dyrektor polskiej sekcji amerykańskiej instytucji edukacyjnej Center for Inquiry Transnational z siedzibą w Buffalo, NY. Współpracuje z Centrum Praw Kobiet od 1993 r. jako psychoedukator, autor i wykonawca wielu projektów badawczych, raportów, poradników i innych opracowań. Przez kilka lat prowadził między innymi warsztaty asertywności dla kobiet, eksperymentalną szkołę rodzenia dla par, treningi interpersonalne i rozwoju osobistego. Jest również tłumaczem, publicystą i wydawcą.

Źródło zdjęcia tytułowego: pixabay
Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii