Dyżur policjanta

Dzięki porozumieniu o współpracy Centrum Praw Kobiet ze Stołeczną Komendą Policji, funkcjonariusze policji pełnią dyżury w siedzibie Centrum Praw Kobiet w każdy czwartek w godzinach 16.00.-20.00. Chcesz się dowiedzieć więcej lub umówić, zadzwoń: 22 6222517.

Jeśli znęca się nad Tobą Twój mąż lub partner, zostałaś zgwałcona, jesteś nękana przez partnera, z którym się rozstałaś, nie ukrywaj tego. Rozważ zgłoszenie na Policję. Możesz to zrobić w bardziej przyjaznych warunkach niż komisariat Policji, uzyskując przy tym szersze wsparcie Centrum Praw Kobiet.

Zachęcamy kobiety doświadczające przemocy do kontaktu z funkcjonariuszami policji współpracującymi z Centrum Praw Kobiet. Możesz złożyć u nas zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, ale także przyjść i porozmawiać z funkcjonariuszem policji o zabezpieczaniu dowodów, założyć Niebieską Kartę.

Zachęcamy także świadków do kontaktu z nami. Świadek może również złożyć zawiadomienie, nie musi tego robić sama osoba pokrzywdzona. Możemy to zrobić także my jako organizacja, ale musimy poznać Twoją historię.

Sprawcy przemocy wobec kobiet często unikają odpowiedzialności karnej. Nie musi jednak tak być. Rozważ wszczęcie postępowania karnego, a my Ci w tym pomożemy.