Wolontariat pracowniczy

  • Nasze działania w dużej mierze opieramy na pracy wolontariuszek i wolontariuszy. Praca w biurze przy pierwszym kontakcie z poszkodowaną oraz praca z klientkami to zadania także wykonywane przez wolontariuszki – specjalistki i ekspertki dziedzinie: prawniczki, psycholożki, psychoterapeutki.
  • Jeśli możesz zaoferować bezpłatnie swoją pracę i regularnie poświęcać czas pomagając ofiarom przemocy dołącz do naszego zespołu.

Jakie korzyści odniesie Twoja firma
ze współpracy z nami?

Znana marka

Fundacja Centrum Praw Kobiet działa od 1994 roku. Jesteśmy największą organizacją w Polsce, która pomaga kobietom doświadczającym przemocy. Walczymy o równouprawnienie kobiet w sferze publicznej, w pracy i w życiu osobistym. Przeprowadziliśmy kilkanaście kampanii społecznych. Mamy 20 000 fanek na Facebooku.

Wiarygodny partner

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, działająca w 4 miastach w Polsce. 65 000 kobiet otrzymało od nas pomoc przez ponad 20 lat. Co roku zgłasza się kolejnych 5500 kobiet, które doświadczyły przemocy. Posiadamy zespół profesjonalnych psycholożek, prawniczek, doradczyń zawodowych. Oferujemy kompleksową pomoc ofiarom i ich dzieciom.

Korzyści finansowe

Firmy, które wspierają organizacje pożytku publicznego mogą przekazaną darowiznę odliczyć od dochodu i w ten sposób obniżyć wysokość podatku. Odliczeniu podlegają darowizny przekazane łącznie do wysokości nieprzekraczającej 10% dochodu (zob. art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy o PDOP).