I’M SORRY

„I’m sorry”– to kampania zainicjowana przez Centrum Praw Kobiet i prowadzona we współpracy z agencją FCB. Jej celem jest pomoc kobietom doświadczającym przemocy. Rozpoczęła się w Dniu Kobiet 2017 r. W jej ramach CPK skierowało kolejny apel do władz o wsparcie kobiet – ofiar przemocy, które zostały pozbawione pomocy specjalistycznej.

Centrum Praw Kobiet po raz kolejny zaapelowało do polskich władz o skuteczniejsze prawo, które zapewniałoby kobietom ochronę przed przemocą i zapewnienie pokrzywdzonym kobietom dostępu do specjalistycznej pomocy. W kampanii odwołujemy się również do odmowy przyznania CPK dotacji na pomoc dla kobiet z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym.

W tym szczególnym dla kobiet dniu pracownice i wolontariuszki Fundacji wręczyły 460 posłom bukiety z napisem „Przepraszam, że żyję” i prośbą o wznowienie dotacji na działalność statutową Fundacji oraz apelem o zmiany ustawodawcze, które zapewniłyby skuteczniejszą ochronę kobiet i dzieci przed przemocą.

Celem prowadzonej w ramach kampanii wirtualnej i w „Realu” sprzedaży kwiatów z kolekcji „I’m sorry ” było wsparcie Centrum Praw Kobiet. Bukiety można było kupić w kwiaciarni internetowej „Kwiatowa Przesyłka”, a 10% zysków uzyskanych ze sprzedaży kwiatów przekazano na rzecz Fundacji. Kampania wciąż trwa! Na stronie www.sorry.cpk.org.pl użytkownicy mogą kupić wirtualny bukiet za dowolną kwotę. Zapraszamy do jej odwiedzenia i podzielenia się informacją o możliwości wsparcia akcji w mediach społecznościowych.

Wesprzyj walkę z przemocą wobec kobiet! Każda kwota może zmienić lub uratować ludzkie życie!

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii