Akademia Mocy Kobiet prowadzona przez Centrum Praw Kobiet oraz Objazdowy Uniwersytet Powszechny im. I. Krzywickiej zapraszają na warsztaty ?MATKI-CÓRKI.
? Kiedy: 15 kwietnia godz. 17.30-20.30
? Gdzie: Centrum Praw Kobiet Piękna 66 a lok. 10
Relacje matek z córkami często bywają trudne i są jednym z najczęściej pojawiających się tematów w gabinetach i grupach terapeutycznych. Opierają się nierzadko na złości i żalu, brakuje w nich empatii i zrozumienia. Tymczasem wpływ matek na córki wydaje się być głęboki – jest przecież fundamentem, na którym kobieta buduje swoje przyszłe relacje, samoocenę, wyobrażenie o kobiecości. Warto przyjrzeć się swoim relacjom z matką i jeśli jest taka potrzeba zbudować je na nowych zasadach.
Celem warsztatu jest wyposażenie uczestniczek w narzędzia do budowania relacji matka ? córka w inny, nowy sposób. Warsztat jest prowadzony w oparciu o psychologię REBT, psychologię procesu Mindela oraz biodynamikę Aleksandra Lowena i metodę Original Play. Warsztaty są podzielone na trzy części, zatytułowane kolejno ?Słowo?, ?Emocje?, ?Działanie? i przeprowadzą kobiety przez słowa, myśli, treści intelektualne, stojące za nimi emocje do podjęcia próby określenia na nowo relacji z matką i przywrócenia im należnego miejsca.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzanie obecności tel. 226222517 lub mail. warsztaty_szkolenia@cpk.org.pl
Warsztat prowadzi Elżbieta Chowaniec: Dramaturżka i dramatopisarka. Wyrosła z filmu i dziennikarstwa. Ukończyła produkcję filmową w Katowickiej Szkole Filmowej, Scenopisarstwo w Łódzkiej Szkole Filmowej i Dziennikarstwo na UW. Pracowała jako asystent reżysera, II reżyser, kierownik produkcji przy filmach krótkometrażowych, fabularnych i serialach. Nieprzerwanie od 2006 roku spełnia się zawodowo jako dziennikarka ze specjalizacją filmową (Film&TvKamera, FilmPRO). Uczennica Laboratorium Dramatu w Warszawie. Brała udział w wielu warsztatach dramatopisarskich: między innymi z Markiem Ravenhillem, Nikolajem Koladą, Iwanem Wyrypajewem. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie teatru w 2009 roku. Zadebiutowała sztuką pt: ?Gardenia?, której prapremiera w reżyserii Aldony Figury miała miejsce w Laboratorium Dramatu w 2007 roku. ?Gardenia? została przetłumaczona na język węgierki, rosyjski, rumuński, opublikowana w kilku antologiach współczesnego dramatu polskiego. ?Gardenia? została też wystawiona na Słowacji, Węgrzech oraz w Rumunii. Autorka pisze także dla dzieci, w 2011 roku została wyróżniona w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży za sztukę ?Wielki Świat?.